Home / Anne Bebek / 5 epizyotomiyi bilmek

5 epizyotomiyi bilmek

Epizyotomi doğum sırasında yapılan cerrahi bir uygulamadır. Tartışmalı, bu hareket özellikle hastalar tarafından korkuluyor. Epizyotomiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için 5 bilgi edinin.

Epizyotomi nedir?

Epizyotomi ,doğum sırasında yenidoğanın geçişini kolaylaştırmak için perineyikatetmeyi içeren cerrahi bir prosedürdür. doktor veya ebe tarafından anestezi altında gerçekleştirilen bu uygulama birçok kaynağıdır

 

Epizyotomiyle ilgili 5 temel bilgiyi keşfedin .

 

İlk çocuk için sık uygulama

Bir göre  2010 yılında perinatal anket , ilk defa (ilk çocuk)% 44.4 ‘ü aşağıdaki çocuklarda sadece% 14.3 epizyotomi (multiparlarda) Aşağıdaki doğdu.

 

Bir epizyotomi reddetme hakkımız var

Göre Kouchner Kanunu’na 2002: “hiçbir tıbbi eylemi veya tedavi kişinin özgür ve bilgilendirilmiş rızası olmadan uygulanamaz ve bu rıza herhangi bir zamanda geri çekilebilir.” Bir epizyotomi yapmadan önce bakıcı sizin onayınızı istemelidir . Aslında doğumdan önce dileğinizi duyurmak daha iyidir.  

 

Epizyotomiden kaçınmak için perinizi hazırlayın

Olası bir epizyotomi karşı koymak için , bazı çalışmalar doğumdan önce perinehazırlanmasını önerir . D-Day’den birkaç hafta önce bu bölgeye tatlı badem yağı ile masaj yapın. Her gün uygulanan bu masaj , perinenin esnekliği konusunda erdemleri olacak ve gözyaşı riskini sınırlayacaktır.

 

Bir epizyotomiden sonra ne yapılmalı?

Günde en az iki kez samimi tuvalet yapmaya yeni doğmuş kadınlar için tavsiye edilir . Gerçekten de, skar hassas ve nemli bir bölgede bulunur, her idrara çıktıktan sonra yıkamak önemlidir. Son olarak, gazlı bezle iyice kuruma düşünün . Bu lokal tedavi, enfeksiyon riskini büyük ölçüde sınırlar.

 

Yara izi ve / veya idrar kaçağı riski var mı?

Yaraların doğumdan sonra görülebilmesi yaygındır, ancak birkaç ay sonra kaybolurlar. Aksine, doğum sonrası idrar kaçağındaki artış,  epizyotomiye değil, doğumla ilişkilidir. 

 

 

 

Check Also

Hamileliğinizi sevdiklerinize duyurmanın 10 orijinal yolu

Sevdiklerine hamileliği duyurmanın orijinal yolları 10 fotoğraf Sürpriz bir yumurta Yapboz Küçük terlik Bir çizik …

çabuk hamile kalmak için?

Bir çocuğu partnerinizle kavramak ister misiniz? Önerilerimiz sayesinde, hızlı bir ebeveyn olma şansınızı artırabilirsiniz. İpucu # …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir