5 eşsiz yaya köprüsü

Mühendislik ve mimari düşünce sınır tanımıyor. Ve modern tasarımcıların fikirlerini sadece görkemli ve olağanüstü binaların inşasına değil, aynı zamanda eşsiz köprülerin inşasına da yaymaları çok güzel.

(11 resim)

1. Dragon King Kong Köprüsü

Dragon King Kong Köprüsü, Çin’in Changsha şehrinde yer almaktadır. Köprünün kıvrımları, Möbius şeritlerine çok benziyor – Çinliler için felsefi öneme sahip olan birleşik alanların sembolü. Dragon King Kong Köprüsü’nün uzunluğu 185 metre ve yüksekliği 22 metredir.

2.

3.

4.

5. Londra’daki büküm köprüsü

İnanılmaz tasarım Londra’da bir köprü Rolling Bridge. Bu gerçek bir transformatör. Gemilerin Büyük Birlik Kanalı’ndan geçmesi gerektiğinden, köprünün bir tarafı yükselir ve tam anlamıyla bir çember içine katlanır.

6. 
Hollanda’dan Moses Köprüsü Mimarları, su seviyesinin altında bir köprü oluşturdu. Moses Köprüsü adı küçük ahşap bir geçit için en uygunudur. Ne de olsa, İncil’deki öyküye göre, peygamber Kızıl Deniz’in sularını parçalamaya zorladı. Yapının dayanıklılığı için 50 yıl boyunca çürümeyen özel işlem görmüş ahşap kullanılmıştır.

7.

8. Spiral “DNA Köprüsü”.

Singapur’un tam kalbinde 280 metrelik Helix yaya köprüsü var. Marina Bay ve Marina Center’ın en büyük bölgelerini birleştirir. Mimarların bu olağanüstü spiral yapısının yaratılması, insan DNA’sının biçiminden ilham almıştır. Köprü boyunca şehrin sakinleri ve ziyaretçileri modern mimarinin seçkin anıtlarına hayranlık uyandıran dört gözlem platformu bulunmaktadır.

9.

10. Sky Bridge Langwaki – Malezya yaya köprüsü.

Aşıklar, sinirlerini gıdıkladılar, orada bir yürüyüşe çıkmalılar – Malezya’daki Langwaki Köprüsü’nde (Sky Bridge Langwaki). 125 metrelik kavisli tasarıma sahip turistler, muhteşem doğal manzaralara hayran kalacaklar. Köprü sadece bir desteği ve sekiz kabloyu destekler.

11.