Home / Aşk Haberleri / Araştırmacılar kalp ağrısından kurtulmanın en iyi yolunu belirlediler

Araştırmacılar kalp ağrısından kurtulmanın en iyi yolunu belirlediler

Bir ayrılıktan hızlı bir şekilde kurtulmanın en iyi yolu nedir? Araştırmacılar bu soruya cevap vermeye çalıştılar. Bunu yapmak için, hala eskilerini düşünen 24 kişilik bir panel üzerinde bir çalışma yürütülmüştür.

Herkes ayrılığı farklı şekilde deneyimliyor . Kafanızı boşaltırken ve eskiden iyiliğine bir son vermek için en etkili zihinsel strateji hangisidir? Missouri Üniversitesi’nden bir bilim adamları ekibi. Louis soruna baktı. Çalışmalarının sonuçları Journal of Experimental Psychology dergisinde yayınlandı .

Eşiniz ile birlikte olan bir aşk hikayesini unutmaya yardımcı olmak mı? Bilim adamları araştırmalarını yürütmek için 20 ila 37 yaşlarında 24 kişilik bir panel seçtiler. Hepsi ortalama iki buçuk yıl arasında bir ilişkiden sonra kırıldı ve hala eskilerini düşündü. Katılımcıların her biri, eskiyi unutmak için en etkili yöntemi bilmek için üç sınava tabi tutuldu.

Netflix ve dondurma bol mu, mucize combo?

Birincisi, kendisine karşı öfkeyi geliştirmek için eskiyle ilgili tüm olumsuz unsurları aydınlatmak ve odaklanmaktı. İkincisi, kabul duygusuna odaklanmak ve duygularıyla ve geçmiş aşkıyla barışmaktı. Son olarak, son eğlenceliydi. Amaç: Başka bir şey yapmak ve onun acısını “unutmak” için ayrılmaya odaklanmamak.

Sonuç: Araştırmanın yazarları, onun eski hakkında olumsuz şeyler hakkında düşünmeye devam etmesine izin verdiğini ortaya koydu . Ancak bu teknik ruh halini zayıflatır. Ancak dikkat dağıtmak sizi daha olumlu yapar. İlk teknik ve üçüncüsü, hisleri hızlı bir şekilde azaltmak ve devam etmek için mükemmel bir kombinasyon olacaktır. Sonra bize buz tencere, Netflix serisi, ya da en cesur, arkadaşlarla geziler için.

Check Also

Bir erkeğe nasıl aşık olunur ve onu nasıl delirtilir?

“İyi” sevişmek, tersine, erkekler için ayrılmış bir sanat değildir. escort mersin Bu beyefendilerin perdelere yükselmesini ve …

Erkeklere Göre Size Söylemeyen 10 Şey

Fiziksel Olarak Nasıl Hissediyorlar? Gövde görüntüsü kesinlikle dokunuşlu bir konu olabilir. İnsanlar birçok farklı nedenden ötürü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir