Home / Anne Bebek / Bebeğinizle doğum yaptıktan sonra spor yapın!

Bebeğinizle doğum yaptıktan sonra spor yapın!

Jimnastik, dans ve kas geliştirme egzersizleri karışımı, kangatraining bebeğinizle fiziksel aktivite yapmak için iyi bir yoldur! Bu konsepti doğrudan Avusturya’dan büyüt.

Kangatraining nedir?

Fransa’da azar azar gelen bu disiplin, doğum izninin daha uzun olduğu ülkeler olan Avusturya ve Almanya’da zaten yaygındır. Üçün Avusturyalı annesi ve eski bir dansçı olan Nicole Pascher, Kangatraining’i geliştirdi. Bu fikir, annelere, doğumdan sonra bir uyum gösterme alıştırması ile bir fitness önermek . Amaç bebeğinizle kalırken fiziksel aktivite yapmaktır. 

Bir oturumun seyri

Seanslar genellikle 1 saat sürmektedir. Halıda yere 15 dakika ile başlıyoruz. Bebeğimizle ve bebekle alıştırmalar yaparız. Hareketler doğum yapan anneye özgüdür. 

Tüm karın kemeri, ama aynı zamanda lomber çalışma fırsatı .

Ardından, tercihe bağlı olarak çocuğu bebek taşıyıcıya veya sargıya koyun. Başlangıçta ön tarafa koyduk, sonra arkaya koyabiliriz, genellikle 8 ya da 9 ay sonra. Tabii ki koç yardımıyla bebeğin iyi monte edildiğini kontrol ediyoruz. Antrenör elbette onu kurmanıza yardımcı olabilir, ancak bebek arabasıyla ilgili daha spesifik tavsiyelerde bulunmak isterseniz, bir kapıcıya dönüşebilirsiniz.

Müziği başlatıyoruz (80’ler, 90’lar, Latinler …) ve perine için çok yumuşak aerobik hareketler izliyoruz . Dans adımları, ağız kavgası, jimnastik …

Son olarak, bazı gerginlik, ağrısızlıktan kaçınmak ve anne için sakinleşmeye izin vermek.

Check Also

5 epizyotomiyi bilmek

Epizyotomi doğum sırasında yapılan cerrahi bir uygulamadır. Tartışmalı, bu hareket özellikle hastalar tarafından korkuluyor. Epizyotomiyle ilgili daha …

Hamileliğinizi sevdiklerinize duyurmanın 10 orijinal yolu

Sevdiklerine hamileliği duyurmanın orijinal yolları 10 fotoğraf Sürpriz bir yumurta Yapboz Küçük terlik Bir çizik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir