Home / Anne Bebek / Doğru / Yanlış: Emzirme ile ilgili 10 yanlış anlama

Doğru / Yanlış: Emzirme ile ilgili 10 yanlış anlama

Emzirmenin yararları artık kanıtlanmıyorsa, konuyla ilgili fikirler inatçıdır. Emzirmek gerçekten yorucu mu? Bu dönemde yumurtlama mı? Emzirmek gerçekten bir otomatizm midir? Fransa Guillain’le birlikte, “Çocuğumu emerim” yazarı (ed La Plage) ve emzirdiği beş çocuğun annesi.

1. Küçük bir göğsünüz olduğunda emzirmek daha zor

YANLIŞ

Emzirme yeteneği ve üretilen süt miktarı, memenin büyüklüğü ile ilgisi yoktur. “Bu fikir, daha fazla olanı, daha iyisi olduğunu düşünen, fakat geçmişte olduğu gibi kesinlikle yanlış olan düşünceden kaynaklanmaktadır: Maori kadınları gelişmemiş göğüslere sahipti ve çocuklarını üç yıldır emziriyordu. “ , Fransa Guillain ekler .

2. Anne sütü bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirir

GERÇEK

Anne sütü ile anne, bebeğine kendi antikorlarını iletir ve bağışıklık sistemini geliştirmesine yardımcı olur. Araştırmalar emzirilen bebeklerde kulak iltihabı , gastroenterit veya diyare riskinin daha düşük olduğunu göstermiştir. Bu nedenle , Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından altı ay öncesine kadar özel emzirme önerilmektedir .

3. Emzirmek anneler için bir otomatizmdir

YANLIŞ

Emzirme, tüm anneler için doğuştan gelen veya kolay bir eylem değildir. “Bu arkaik bir yetenek, örneğin, anneler bebeklerini içgüdüsel bir şekilde tedavi etmiyor ve eski bir guenon onlara nasıl yapılacağını göstermelidir” diyor Guillain . Anne sütü ile anne sevgisini karıştırmamalıyız: emziremeyen ya da istemeyen bir kadın açıkça kötü bir anne değildir ” .

4. Emzirme yorucu

YANLIŞ

Yorucu olan kendi içinde emzirmek değildir. Çocuk sahibi olmanın ve enerjiyi gerektiren tüm ayaklanmalarla başa çıkma gerçeğidir. Enerjiden tasarruf etmek için, bebek beşiğini yatağının yanına yerleştirmek gibi, ipuçlarını emzirirken emzirmek için ipuçları vardır. “Bu sistem, bebek şişelerini hazırlamak ve ısıtmak için geceleri kalkmaktan daha az yorucu.” Diye ekliyor Guillain, “ Bir başka ipucu: en kısa sürede uyu ve yardım istemekten çekinme .  

5. Bir bebek ne kadar çok su içerse anne daha çok süt üretir

GERÇEK

Bu mantıklı bir süreçtir: Bir süt beslemesinin sıklığı ve etkinliği ile süt üretimi artar. Gerçekten de, vücut emzirerek meme stimülasyonuna yanıt olarak süt üretir.

6. Emzirme acı verici

YANLIŞ

Bazı anneler emzirme sırasında ağrı hisseder ve göğüslerindeki çatlaklarıngörünümünü görür . Bu olursa, bebeğin düzgün bir şekilde emmemesidir: olması gerektiği gibi sadece meme ucunun ucunu ve tüm areolayı alır. Yani ona emzirmeyi düzgün bir şekilde öğretmelisin .

7. Bazı kadın sütü yeterince besleyici değildir.

YANLIŞ 

Bütün anneler besleyici bir süt üretirler. Ancak, zengin ve çeşitli bir diyeteodaklanarak kalitesini iyileştirmek mümkündür . Bunun için demir, kalsiyum, esansiyel yağ asitleri veya vitamin bakımından zengin gıdalar tercih edilmelidir.

8. Emzirme yumurtlamayı engellemez

GERÇEK

Emzirme bazı kadınlarda ovulasyonu inhibe ederken, bu kontraseptif bir yöntem değildir. Emziren anneler diyafram, bakır RİA veya kondom gibi hormonal kontrasepsiyon kullanarak kendilerini korumalıdırlar. 

9. Emzirme sırasında lezzet bakımından güçlü gıdalar önerilmez

YANLIŞ

Bir kadın hamile olduğunda çeşitli ve dengeli bir diyete sahiptir ve emzirme sırasında bu yönde devam etmelidir. Alkol hala yasaklanmışsa, anne emzirdiğinde lahana gibi güçlü yiyecekler de dahil olmak üzere her şeyi tüketebilir. Bebek hamilelik sırasında amniyotik sıvıdan geçen bu çeşitli lezzetlere kullanılır. 

10. Anne sütü ile beslenen çocuklar annelerinden uzaklaşmakta zorlanıyorlar.

YANLIŞ

Emzirmek anne ve bebek arasındaki özel bir an olup, aralarındaki doğal bağı güçlendirir. Bu eylem, çocukları güvence altına almayı ve güvence altına alma eğilimindedir. İkincisi, güven kazanacak olursa, annelerinden uzaklaşıp, bundan sonra daha bağımsız olmak konusunda hiçbir sorun olmayacaktır.

Check Also

5 epizyotomiyi bilmek

Epizyotomi doğum sırasında yapılan cerrahi bir uygulamadır. Tartışmalı, bu hareket özellikle hastalar tarafından korkuluyor. Epizyotomiyle ilgili daha …

Hamileliğinizi sevdiklerinize duyurmanın 10 orijinal yolu

Sevdiklerine hamileliği duyurmanın orijinal yolları 10 fotoğraf Sürpriz bir yumurta Yapboz Küçük terlik Bir çizik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir