Home / Seks / Dokunma, cinsel ilişkide en önemli anlam

Dokunma, cinsel ilişkide en önemli anlam

Aşk hizmetinde 5 duyu

Aşk yaparken en önemli şey dokunma iken (ankete katılanların% 87’si), diğer duyular da önemlidir. Görüş de önemlidir (% 39). Öte yandan koku (% 19), işitme (% 12) ve tat (% 7) cinsel ilişki sırasında daha az önem kazanmaktadır .

Görme özellikle erkeklerde (% 53) kadınlardan (% 27) çok önemlidir. Vücuttaki okşamalar, Fransızların dörtte üçünde (% 74) “fazla” bir arzu uyandırır ve ikiden birinden fazlası, dinç bir öpücük tarafından çok sevilirler .

Eşinin çıplak bedeninin görüşü, beş katılımcıdan (% 42) ikiden fazlasında büyük bir arzuya neden olmaktadır. Erkekler (% 55) kadınlardan (% 30) daha hassastır. 
Seksi bir kıyafetin görüşü, kadına göre iki kat daha fazla erkekte (% 40) arzuyu kuvvetle uyandırmaktadır (% 22). Bununla birlikte, uzun bir bakış, kadınlarda (% 30) erkeklerden (% 22) daha fazla arzu uyandırmaktadır.

Kadınlar genellikle koku veya işitme gibi cinsel eylemle daha az ilişkili duyulara daha duyarlıdır.

Öte yandan, afrodizyak gıdaları tüketme isteği (% 3), kadınlar için olduğu kadar erkeklerde de düşüktür.

Düşük arzu ortağı için çift (% 47) en büyük tabu ve onun cinsel yaşam (% 53) en sık karşılaşılan sorun hem de.

arzu bu azalma daha sık görülür 65 ve üzeri olan ilişkilerine (% 72) ereksiyon problemlerini oldu (% 62), yöneticiler (% 58 işçiler için% 48 karşı) ve kişilerin. 
Ereksiyon problemleri yakından 35 (% 28) altında daha erkekler 65 ve üstü (% 54) iki kez daha yüksek bir frekans ile, cevaplayıcının yaşına bağlıdır.

Çiftteki en büyük ikinci tabu , partneri tarafından orgazm simülasyonuyla ilgilidir (% 17). Aynı zamanda çiftte karşılaşılan en yaygın cinsel zorluktur.

Fransızların çoğunluğu için (% 54), cinsel güçlükler durumunda ayrıcalıklı bir muhatap, cinsiyetine bakılmaksızın partneridir. Doktor, bir problem olduğunda ortaya çıkan ikinci kişidir. Erkekler bir sağlık çalışanına dönüşmek için kadınlardan (% 45) daha istekli (% 55).

Son olarak, altı Fransız insanından sadece bir tanesi, kesinlikle seks yapmayı bıraktıkları bir yaş olduğunu düşünmektedir. Bu oran, çiftler için (% 18), bekarlara(% 14 ) göre anlamlı olarak daha yüksektir .

Ortalama olarak, bir insanın aşk yapmayı bıraktığı bir yaş olduğunu düşünen insanlar, bu kez 73 yıl kadar zaman geçirirler.

Anket Fransız nüfusunun temsil ettiği 1.001 kişilik bir örnekle gerçekleştirilmiştir. Mülakatlar, 25 Ağustos – 28 Ağustos 2017 arasında online olarak kendi kendilerine verilen anket ile gerçekleştirildi.

Check Also

Erkek: Ortalama penis büyüklüğünü ne olmalıdır?

Fransa’da yapılan araştırmada, ereksiyon halindeki penisin ortalama uzunluğu bir çalışmada (çok ciddi) 2015 yılında 15,500 …

Kamasutra: partnerinizle eğlenmek için resimlerde 20 pozisyon

Kendinizi yenilemek ve eşinizi yatakta şaşırtmak mı gerekiyor? Kama Sutra 20 fikirler pozisyonları … 20 fotoğraf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir