Dronlardan alınan yarışma fotoğrafları

Dronlar popülerlik kazanıyor, çünkü bu bir şeyi bir yerden görmek

için en ucuz yol. Dronestagram unvanına sahip Instagram hesaplarından biri, görüntülemek için nefes kesen fotoğraflar sunar.

(25 fotoğraf)

1. Dronestagram hesabı Lyonlu Fransız Eric Dupin tarafından yönetiliyor. Fotoğrafçıya göre, bu çekim yöntemi, resimlerin başka hiçbir uçağın ulaşamayacağı noktalardan alınabileceği gerçeği ile çekiyor. Dupin’e göre, bir drone ile iyi bir fotoğraf yapmak, tüm olasılıklara rağmen bazen ellerle olduğundan çok daha zordur. Ama sonuç buna değer.

2. Herkes fotoğraf gönderebilir – elbette resmin iyi olması ve drone’dan alınması şartıyla. Ayrıca katılabilirsiniz ve teknik imkan yoksa – sadece harika fotoğrafların tadını çıkarın.

3. Uçurumda.

4. Havuz.

5. Dronlar ne zaman ortaya çıktı? Avusturya ordusu, 22 Ağustos 1849’da Venedik’in hava bombardımanı için bir saat çalışmasıyla insansız aerostat kullanıyordu. Uzaktan kumandalı araçların ortaya çıkması ivme, elektriğin keşfi ve telsizin icadıydı.

6. Deve karavanı.

7. Plaj şemsiyeleri.

8. Traktör sürücüsü.

9. “Drones” dediğimiz cihazlar aslında iki kategoriye ayrılır. Bazıları, insan müdahalesi olmadan uçabilen tamamen özerk bir araçtır. Diğerleri uzaktan kumandada çalışır.

10. Tüketici uçakları, radyo kontrollü uçak sevenler sayesinde ortaya çıktı. Ancak, uzun zamandır kimse sıradan insanların dronları alacağını düşünmezdi – ilk ticari modeller binlerce dolara mal oldu.

11. 2013 yılında, dronların popülaritesi patladı. O zaman şirket Dà-Jiāng Yenilikler Bilim ve Teknoloji A.Ş. Ltd (DJI) bir düğmeye dokunarak, çeşitli hileler gerçekleştirebilir ve sahibine geri dönebilir drone Phantom, tanıttı.

12. Baraj.

13. Nilüferler, Vietnam.

14. Otobüs ve kar tepeleri.

15. Güneş Piramidi – Teotihuacan şehrinin en büyük binası ve Mezoamerica’daki en büyüklerden biri. Ay’ın Piramidi ile Masif Gorro dağının gölgesinde yer alan Kalenin piramidi arasındaki Ölüler Yolunda yer alır ve büyük bir tapınak kompleksinin parçasıdır. Piramit, kuzeydoğudan Mexico – Mexico City’nin başkentine 40 km uzaklıktadır. Piramidin yüksekliği ~ 64 metre.

16. Dekuplaj.

17.

18.

19. Orman yolundaki araba.

20. Kuzey Kaliforniya’daki kamalar, sörfçüler ile popüler.

21. Büyük Buda, Hong Kong.

22. Iguazu Şelaleleri’nde güneşin doğuşu.

23. San Francisco.

24. İzlanda.

25.