Dünyanın en sıra dışı asansörlerinden 6'sı

Aşırı ve canlı izlenimler istiyorsanız, ancak eğlence parkına giremezsiniz,

o zaman asansöre binebilirsiniz. Sadece normal değil. Dünyada çok sayıda orijinal ve oldukça cesur kaldırma yapısı var, ama en ilginç olanlara bakacağız.

(13 resim)

1. Asansör yüz ejderha

Guinness Rekorlar Kitabı tarafından resmen onaylanan açık alanda dünyanın en yüksek asansörü, Çin’in Hunan Eyaletindeki Zhangjiajie Parkı’nda bulunuyor. Bailong Asansör asansörü büyük bir kaya boyunca inşa edilmiş ve turistleri 362 metre yüksekliğe çıkarmaktadır. İlk birkaç saniyede yeraltına hareket eder, ve bir buçuk dakika içinde yolcuları dağın tepesine götürür. Heyecanlar garantili.

2. Asansörün kendisi taşıma kapasitesi 3,750 kilogram olan üç çift katlı kabinden oluşmaktadır. Bir kabin bir seferde 48-50 yolcu kaldırabilir veya indirebilir.

3. Asansör ayrıca, tetiklendiğinde, sismik sensörler kurdu, asansörler kısa sürede tüm insanları tahliye etmelidir. Asansörün sırası dört saate kadar çıkabilir.

4. Akvaryumda asansör

Berlin’de asansör mimarisine çok özgün bir yaklaşım. Silindirik akvaryumda yer alan otel “Radisson Blu” şeffaf asansör lobisinde. Tırmanış sırasında ziyaretçiler 360 derecelik bir panoramaya hayran olabilirler.

5.

6. Globen Skyview

Stockholm’de herkes dünyanın en büyük küresel yapısının çatısı boyunca ilerleyen cam gondolun kabininden şehrin güzel manzaralarına hayranlıkla bakabilir, Globen Arena.

7. SkyView, her biri iki paralel parça boyunca hareket eden, 16’ya kadar insanı barındırabilen iki gondoldan oluşur.

8. Lloyd Binası

Londra’daki Lloyd Binası da “House Inside Out” olarak bilinir.

9. Binanın dış taraflarında, şehrin manzaralarına hayran olmanızı sağlayan 12 adet cam asansörü bulunmaktadır.

10. Asansör Hammetschwand

Listemizdeki bir başka rekor sahibi. İsviçre’deki Bürgenstock Alp beldesinde yer alan Hammetschwand asansörü, Avrupa’daki açık alanda en yüksek asansör olarak kabul edilmektedir.

Yolcuları bir dakikadan daha kısa bir sürede 152 metre yüksekliğe çıkarmaktadır. Ve lüks çeşitleri.

11. Santa Justa’yı kaldırın

Rua do Ouro ve Rua do Carmo caddelerini Largo do Carmo meydanına bağlayan Lizbon’un merkezinde bir asansör. Fransız kökenli Raoul du Passard’ın Portekizce mühendisi tarafından XIX-XX yüzyılların başında neo-gotik tarzda inşa edilmiştir.

Asansör durakları arasındaki yükseklik farkı 30 metredir, tüm yapının yüksekliği 45 metredir. Alternatif olarak tırmanıp inen iki geniş eski kabin vardır.

12.