1

Egzama, 35 milyon Amerikalıyı etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Bu insanların birçoğu bunu tedavi etmekle uğraşırlar çünkü çok fazla egzama nedeni vardır. Bununla birlikte, bir ev yapımı egzama kremi ihtiyaç duydukları şey olabilir.

Birçok egzama kremleri steroidler ve diğer zararlı maddelerle gelir. Bunların çoğu, egzemanın semptomlarını tedavi etmek için yapılır ve sorunun temel sebebi değildir. Böylece, birçok insan doğal egzama ilaçlarına yönelir. Bu ev yapımı egzama kremi, insanların egzamadaki kök nedenlerini tedavi etmek için ihtiyaç duyduğu şey olabilir.

Lavanta ve Çay Ağacı Yağı ile Ev Yapımı Egzama Kremi

Bu ev yapımı egzama kremasının temeli shea yağı, hindistancevizi yağı ve çiğ yerel baldır. Shea yağı fantastik bir doğal nemlendiricidir. Egzama olan birçok insanın kuru cildi ve shea yağı var, bu sorunu hızlı bir şekilde giderir.

Hindistan cevizi yağı da güçlü bir nemlendiricidir ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bazı egzamalar derideki bakteriler tarafından tetiklenir. Hindistan cevizi yağı bu sorunu çözecektir.

Yerel, çiğ bal herkesin evinde olmalı. Cildi iyileştiren ve dış etkilerden koruyan güçlü bir süper besindir. Ayrıca egzamaya neden olabilecek herhangi bir bakteriyi öldürmek için mükemmel hale getiren antibakteriyeldir.

Birçok insan ev yapımı egzama kreminde esansiyel yağları kullanmaktan endişe edebilir. Bununla birlikte, bir taşıyıcı yağ ile birleştirildiğinde, uçucu yağlar birçok cilt rahatsızlığının tedavisi için mükemmeldir.

Lavanta esansiyel yağı antibakteriyel, anti-mantar ve iltihapla savaşır. Bu, herkesin egzama belirtilerine karşı mükemmel bir karşı koyma yapar. Aynı zamanda hafif bir esansiyel yağdır ve 2 yaşın üzerindeki çocuklarda güvenle kullanılabilir.

2

Çay ağacı yağı, egzama ve sedef hastalığını tedavi etmek için harika bir anti-inflamatuardır. Herhangi bir parlama, çay ağacı yağı ve taşıyıcı yağın doğru oranı ile sakinleştirilebilir. Bununla birlikte, çay ağacı yağı, bazı insanların cildi için biraz güçlü olabilir. Bir cildinde kullanmaya başladığında bir çay ağacından daha az damla ile başlamak en iyisidir.

Eklenecek isteğe bağlı uçucu yağlar arasında sardunya yağı ve mersin yağı bulunur. Sardunya yağı enfeksiyonları ve iltihapla savaşır. Bu egzama alevlenmeleri için mükemmel hale getirir. Mür yağı aynı şeyi yapar. Bu iki yağ, herhangi bir ev yapımı egzama kremi için idealdir. Ancak, myrrh ve sardunya, çocuklarda kullanmak için biraz fazla güçlü olabilir.

Ev yapımı egzama kreması tarifi

Bu basit egzama kreması tarifi tüm aile için küçük değişiklikler yapabilir. Çocuklarda kullanmadan önce sardunya ve mersin yağı araştırılmalıdır. Ancak, lavanta ve çay ağacı yağı iki yaşın üzerindeki çocuklar için güvenlidir.

Neye ihtiyacın var:

1/2 bardak çiğ shea yağı
1/2 bardak organik hindistancevizi yağı (ayrıca badem veya zeytinyağı kullanabilirsiniz)
1 çorba kaşığı organik, yerel bal
20 damla lavanta esansiyel yağı
8 damla çay ağacı yağı
İsteğe bağlı: 5 damla sardunya esansiyel yağı ve / veya 5 damla mür yağı
Talimatlar:

1. Hindistan cevizi yağını ve shea yağını birlikte karıştırılana kadar ısıtın.

2. Karışıma bal ekleyin ve iyice karışana kadar karıştırın.

3. Esansiyel yağları karışıma ekleyin ve soğumaya bırakın.

4. Karışım soğurken, bir kıvam kıvamına gelene kadar karışımı karıştırın.

5. Serin bir deneme alanında saklayın ve karışımı günde bir veya iki kez etkilenen bölgeye uygulayın.

Önlemler:

Tüm yeni uçucu yağ işlemlerinde olduğu gibi, bir nokta testi yapmak en iyisidir. Bazı esansiyel yağlar, egzamadan korunmak yerine alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, bu kremi reçeteli bir egzama kremi ile kullanmayı planlıyorsanız, bir sağlık uzmanına başvurun. Olumsuz bir tepki olabilir.