Home / Komik - İlginç / Evde Sıcak Kalmanın 10 Yolu

Evde Sıcak Kalmanın 10 Yolu

Ne yazık ki, kışın gelmesini engelleyemezsiniz. Ama daha soğuk aylarda kendinizi dondan koruyabilirsiniz. Ve sana iyi bir kuruşa mal olmak zorunda değil.

 

1. Kalay folyo yalıtımı

Duvara bağlı bir radyatörünüz varsa, radyatörün arkasına bir kalay folyo yerleştirin. Bu olacak ısıyı yansıtan duvardan uzağa ve oda hızlı ısınacaktır anlamı odasına yönlendirecektir ve daha uzun sıcak kalır.

2. Şömine fişi

Şöminenin olması, alanınızı ısıtmanın harika bir yoludur, ancak çok zor olabilir. Isı yükselir vebacadan evinizden kaçabilir . Bunu önlemek ve faturanızı düşürmek için, havanın gitmesini durduracak bir şişme şömine tapası alabilirsiniz.

3. Sayfaları değiştirin.

Oh, sıcak bir yatakta gitmenin harika hissi! Fakat daha soğuk aylarda, yatağınız, tabakalar yüzünden olmasını istediğiniz kadar sıcak olmayabilir. Kendinizi bir flanel tabakası seti alın  , daha kalın ve daha sıcaktır. Sadece kış için ihtiyacın olan şey.

4. Güneş ışığını içeri alın.

By  perdeleri açma güneş doğduğunda sabah, sen sıcak güneş ışığı izin verir. O oda sıcak yardımcı olacaktır. Güneş battığında perdeleri kapatın , böylece sıcaklık pencerelerden kaçmaz.

5. Rahatlayın.

Halılar ve halılar sadece güzel görünmüyorlar – daha soğuk aylarda  yerinizi ısıtmaya yardımcı olabilirler . Bir halı  yalıtım olarak hareket edebilir ve ayak parmaklarınızın altından kalkmasına yardımcı olur.

6. Mumlar olsun …

Halılar gibi, mumlar sadece estetik bir amaca hizmet etmez. Yanan bir mum, evdeki sıcaklığı dağıtabilen ve rahat bir ortam sağlayan başka bir kaynaktır . Dışarısı soğukken ihtiyacın olan şey.

7. Taslak geçirmez

Soğuk hava, düzgün bir şekilde kapatılmamışsa , pencere ve kapılardan içeri girebilir . Ve seçim yapabileceğiniz birçok sızdırmazlık seçeneği var. Pencereler için özel bir bant kullanabilir veya pencereye su püskürtebilir ve kabarcık sargısıyla kaplayabilirsiniz. Koruyucu bir tabaka görevi görecek ve soğuk havanın içeri girmesine izin vermeyecektir.

8. Sıcak yiyecekleri yeyin ve sıcak içecekleri içirin.

Kendinize bir fincan çay veya sıcak çikolata almak için soğuk hissediyorsanız, iyi bilinen bir numaradır. Sıcak çorbaların yanı sıra sıcak çorbalar ya da diğer favori sıcak yiyecekleriniz de her türdenolacaktır.

9. Fırında pişirin.

Soğuk aylar sıcak, doyurucu yiyecekler için çağırır. Fırına başlamak çok güzel bir fikir. Sadece daha sıcak hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda daha önce de bahsettiğimiz gibi  , mekanınızı da ısıtabilir. Pişirmeyi bitirdikten sonra fırını açık bırakın ve bir taşla 2 kuşu öldürün.

10. Arkadaşlarınızı davet edin.

Biraz toplanmak, hava şartlarında biraz hissediyorsanız, ruh halinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bir odada herkesin olduğu yerle ısınmanıza yardımcı olabilir. Daha çok merrier. Ve daha sıcak.

Bonus: Ek bir kat sadece katlarla değil …

 

Check Also

Kırık Kalp: sevgi dolu yalnızlık gösteren 9 resim

Koreli sanatçı  Henn Kim , kendi yalnızlığımızdan ayrıldıktan sonra kendimizi kaybettiğimizde, o anların minimalist siyah ve beyaz …

20+ Güzel Hayvanlar Resimleri

Etrafımızdaki hayvanların doğal güzelliği her zaman ilham kaynağı olmuştur. Hayvanların güzelliğini keşfeden ve onu tasvir etmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir