Dil ile öpüşmek sadece zevkin bir parçası değildir: Bu görünüşte zararsız jest türlerin hayatta kalmasına katkıda bulunacaktır. Sadece bu!

Diliyle ünlü öpücük , eşini öpmek gibi bir şey mi? Çok emin değil! Fransız öpücüğü sadece bir fantezi olmazdı: gerçek bir biyolojik faydası olurdu. Ve bu onu söyleyen bilim!

Birçok çalışma bu konuya bakmış ve dil ile öpmenin en genetik olarak uyumlu eşi tanımlayacağını göstermiştir.

“İnsanlar güçlü bir koku alma becerisine ve öpüşmeye sahip değiller, bir insanın farklı bağışıklık yanıtları olup olmadığını görmelerini sağlamayı mümkün kılar, çünkü farklı bir bağışıklık yanıtı olan birisine daha fazla ilgi duyma eğilimindeyiz diye açıklıyor. Sarah Johns, The Independent’deki Kent Üniversitesi’nde (UK) insan üreme ve evrimsel psikoloji uzmanı .

Üremeyi teşvik edecek bir olgu: bu yolu seçen bireyler, düşük risk riskini azaltacak ve türlerin hayatta kalmalarına hizmet edecek bir uyumsuzluk riski taşıyacaklardır. Prof. Fulvio D’Acquisto’ya göre, profesör İmmünolojinin Roehampton Üniversitesi’nde (Birleşik Krallık).

Daha spesifik olarak, Fransız öpücüğü, izin vereceğini “bilinçsizce tükürük aracılığıyla erişim, böyle düzeyi gibi bazı hormonların [testosteron, kortizol, vb] ve fizyolojik bilgilerin konsantrasyonu stres ortağı” Michel Raymond dedi Üniversite Montpellier II insan evrimsel biyoloji, içinde araştırmacı Science et Vie .

Fransız öpücüğü uygulayarak işi zevkle birleştirmeye devam etmek için iyi bir sebep!