Home / Seks / G noktası var mı?

G noktası var mı?

Etrafa sor. Arkadaşlarınızın kaç tanesi G noktasını bulmuş? Ve evet, bu nadirdir. Ve iyi bir nedenden dolayı, G noktası hala kadın cinselliğinin en büyük gizemlerinden biridir. Ve eğer o olmasaydı? Caroline Le Roux soruyu cevaplıyor.

G noktası, vajinanın ön tarafında, uyarıldığında, yoğun cinsel zevk sağlayacak olan erojen bir bölgedir. Orgazm toptan üst. Fakat anatomik tanımı kolayca buluyor gibi görünüyorsa, bulmak çok kolay değildir.

Peki, G noktası, efsane mi yoksa gerçek mi? Bazı uzmanlar için, mevcut değildir. 2010 yılında, King’s College London tarafından yapılan bir İngiliz araştırmasının konusu, sonuçta gerçek olamayacak kadar öznel olduğu sonucuna vardı. Kabaca, zevk kadınlara ve ortaklarına göre değişir ve anatomik bir coğrafya sorununa indirgenemez.

Yine de, bu sonuçlar uzmanlar arasında oybirliği ile bulunmamakta ve onların bulunuşunu düşünen birçok kadın bulunmaktadır. Yüzey duyarlılığını arttırmak için, bir hiyalüronik asit enjeksiyonu kullanılarak söz konusu noktayı şişirmek için bile kozmetik cerrahi operasyonları vardır.

G noktası olsun ya da olmasın, uzmanlar, asıl şeyin haz almak olduğunu hatırlatmak için oybirliğiyle karar verirler. Ve anatomi ortasındaki kayıp bir noktaya indirgenemez! Yani, eğer seninkini bulamazsan, inatçı olmayın!

Check Also

Erkek: Ortalama penis büyüklüğünü ne olmalıdır?

Fransa’da yapılan araştırmada, ereksiyon halindeki penisin ortalama uzunluğu bir çalışmada (çok ciddi) 2015 yılında 15,500 …

Kamasutra: partnerinizle eğlenmek için resimlerde 20 pozisyon

Kendinizi yenilemek ve eşinizi yatakta şaşırtmak mı gerekiyor? Kama Sutra 20 fikirler pozisyonları … 20 fotoğraf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir