Home / Anne Bebek / Hamilelik sırasında şeker istek nasıl yönetilir?

Hamilelik sırasında şeker istek nasıl yönetilir?

İştahınızı şeker için yönetmek istediğinizde asıl sorun , düşmanın bize ne zaman ve nerede saldırdığını bilmememizdir! Gerçekten de, bir priori, şeker içermemesi gereken birçok endüstriyel preparat aslında, glikoz, fruktoz ve diğer açgözlü kutlamalarla doludur. Bu karbonhidratlar, lezzet arttırıcılar ve koruyucular olarak kullanılır. Bu nedenle ilk öneri, şekerler için avlanmak için hazırlanmış ve çok işlenmiş yemeklerin tüketimini en aza indirmektir .

Ama sakın, tüm şekerler eşit değil! Basit karbonhidratlar (hızlı şekerler) ve kompleks karbonhidratlar ( nişastalı karbonhidratlar ) arasında ayrım yapmak gerekir . İlk kategori sınırlı ise, ikincisi organizasyonumuz için önemlidir. Bu “sürekli salım” önlemek için enerji ile vücut sağlamak nişastalar olan istek ve tokluğu uzatmak.

Gebe kadınların özellikle uyanık olması gerekir çünkü fazla şeker şekerleme diyabetine yol açabilir, bu sadece anne adayında preeklampsi riskini artırmaz , aynı zamanda bebeğin kilosunu da etkileyebilir. 

Check Also

5 epizyotomiyi bilmek

Epizyotomi doğum sırasında yapılan cerrahi bir uygulamadır. Tartışmalı, bu hareket özellikle hastalar tarafından korkuluyor. Epizyotomiyle ilgili daha …

Hamileliğinizi sevdiklerinize duyurmanın 10 orijinal yolu

Sevdiklerine hamileliği duyurmanın orijinal yolları 10 fotoğraf Sürpriz bir yumurta Yapboz Küçük terlik Bir çizik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir