Mar 06

İlişki Nasıl Kapanır.

Ayrılıktan Kaçının: ilişkinizin aktif hale gelmesini nasıl engelleyeceğinizle ilgili 4 ipucu

Bir noktada, neredeyse her çift, birinin merak ettiği noktaya geliyor: Bir kavga edip birlikte kalmalı – ya da ayrı ve yeni yollar mı var? Bu ipuçları, ilişkiniz üzerinde çalışmanıza yardımcı olacaktır – bu nedenle şu ana kadar elde edilemeyen şeyler:

Diğeri değiştirmeye çalışmayın
Herkesin tuhaf ve hataları vardır. Eşiniz sizi başından rahatsız ediyorsa, gizlice zamanla değişeceğini umut ediyorsunuz, o zaman bunlar bir çalışma ilişkisi için iyi koşullar değildir. Sen de mükemmel olmadığını bilmelisin. Hiç kimse mükemmel değildir – ancak birbirinize göre ayar yapabilirsiniz. Fakat farklılıklar o kadar büyük ki, baştan beri işe yaramayacaklarını fark edeceksiniz.

Kendi ihtiyaçlarını gidin
Ayrıldıktan sonra çiftlerden sonra daha sonra farklı şekillerde ne yapacaklarını sorarsanız, en yaygın cevap “daha fazla özgürlük vermek” tir. Çünkü bir çift olarak tüm etkinlikleri bir arada yapmak zorunda kalmazsınız ve birbirinize her saniyede oturmanız gerekmez. Daha da önemlisi, herkesin hobileri ve arkadaşları için zamanı var – ve daha sonra bir şeylerin eksik olduğunu buluyor.

Kendi sorunlarınızı tartışın
“Sana göre değil, bana göre” bu cümle ayrımlarda özellikle yaygındır. Sorun şu ki, bildiğimiz halde sorunlarımızla baş etmekten hâlâ sevmiyoruz. Bitmemiş sorunlar, işleyen bir ilişkinin önünde büyük bir engeldir. Zaman ayırın ve sizi rahatsız eden şeyle uğraşın veya hayatınızda sizi engelleyin. Bir terapisti görmekten çekinmeyin – eğitilmiş bir kişi problemi tanımlamak için nerede ve nasıl delineceğini biliyor.

Gerçekten ne istediğini açıkla
Hayatta herhangi bir uzlaşmanın olmadığı ilkeler vardır. Örneğin çocuklar. Hayatta sizin için hangi ilkelerin önemli olduğunu ve hedeflerinizin ne olduğunu önceden önceden belirleyin.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.askicin.com/iliski-nasil-kapanir/