Home / Anne Bebek / inatçı çocukların hayatta başarılı olmaları daha olasıdır.

inatçı çocukların hayatta başarılı olmaları daha olasıdır.

Evde, her zaman kolay değil: kaprisli, küçük saçmalık ve büyük öfke arasında, bazı ebeveynlerin yapacak çok şey var. Ama çocuğunuzun güçlü karakterinin parlak bir geleceği ve yoğun bir kariyeri öngördüğünü hayal edin … Peki, güvence verdi mi?

Yani ebeveyn kendilerini teselli, çocukların kendi başkanı olarak yapmak sonraki yaşamında daha başarılı olabilir olurdu!
Bu her durumda Gelişim Psikolojisi dergisinde yayınlanan bir çalışmayı ortaya çıkarır  .

İnatçı çocukların ebeveynleri için bu iyi haberlere ulaşmak için araştırmacılar, 52 yaşına gelene kadar 12 yaşında 700 gönüllüyü izlediler.

Özellikle, her çocuğun kişiliğini ve davranışlarını gözlemlemişlerdir: özenli olmaya da olma becerisi , aşağılık duygusu, sabrın derecesi ve ebeveyn otoritesine karşı olan tepkileri.

40 yıl sonra, araştırmacılar aynı noktaları not etmek için onlara geri döndüler. Ayrıca başarıları, profesyonel kariyeri ve genel olarak başarıları ile ilgileniyorlardı .


 

Araştırmacılar, her bir kişinin IQ’sunu dikkate alarak , ebeveynlerinin otoritesine karşı inatçı ve dirençli olan çocukların, yetişkinler kadar başarılı olduklarını gözlemlemişlerdi.

Bu muhtemelen üstlendikleri şeyi başarma arzusundan ve sonuç olarak inatçı yönlerinden kaynaklanmaktadır.

Check Also

5 epizyotomiyi bilmek

Epizyotomi doğum sırasında yapılan cerrahi bir uygulamadır. Tartışmalı, bu hareket özellikle hastalar tarafından korkuluyor. Epizyotomiyle ilgili daha …

Hamileliğinizi sevdiklerinize duyurmanın 10 orijinal yolu

Sevdiklerine hamileliği duyurmanın orijinal yolları 10 fotoğraf Sürpriz bir yumurta Yapboz Küçük terlik Bir çizik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir