1

1 / Endometriozis (175.500 aylık arama)
İnternette Fransızca tarafından aranan ilk hastalık% 100 kadın hastalığıdır. Endometrioz , rahim boşluğu dışında (normal olarak sadece uterusta bulunan) endometriyal dokunun anormal çoğalmasından eşit olduğu 1 ila 10 içinde özellikle kadınları etkiler. Uzun süre göz ardı edilen endometrioz, Laeticia Millot , Lena Dunham veya Lorie gibi hastalıkları hakkında konuşmaya cesaret eden kişilikleri sayesinde gölgelerden yavaş yavaş ortaya çıktı .

2 / Charcot hastalığı (144.900 aylık arama)
Amiyotrofik lateral skleroz (ALS) olarak da bilinir, kas güçsüzlüğüne ve felce yol açan ilerleyici ve geri döndürülemez nörodejeneratif bir hastalıktır. Genel halk, Buz Kovası Mücadelesi ve bir Charcot hastalığı olan ünlü bilim adamı Stephen Hawkins’in 2018’deki ölümüyle ALS’ye karşı duyarlı hale geldi .

 

3 / Lyme hastalığı (ayda 114.400 arama)
Genellikle güncel olaylar ve tıbbi tartışmaların merkezinde, Lyme hastalığı (kene ısırması nedeniyle) 3 yerleştirilir th sıralamalar. Bilimsel topluluk hala hastalığın “kronik” vakalarını tanımayı kabul etmezken, çoğu hasta son olarak duyulmayı ve tedavi edilmeyi beklemektedir. Lyme hastalığı belki de tıp mesleğinin en tartışmalı hastalığıdır.

4 / Fibromiyalji (110.000 aylık arama)
Fibromiyalji kadınları etkiler ve vücut, yorgunluk ve uyku bozuklukları boyunca yaygın ağrıya neden olan bir hastalıktır. Metabolik anormallik gözlenmediği için (örneğin kan tahlillerinde), bunlardan muzdarip insanlar her zaman ciddiye alınmaz. Elbette, Fransız halkının fibromiyalji hakkında bilgi almak için İnternet’e kolayca dönmelerinin nedenlerinden biri.


5 / Crohn hastalığı (95.900 aylık arama)
Crohn hastalığı instestin kronik enflamatuar bir hastalığıdır. Hastanın remisyon aşamaları içerebildiği çok acı verici itmelerle gelişir. Hastalar ağır mide rahatsızlıklarından ve ishallerden muzdariptir. Bu hastalığın prevalansı, muhtemelen yaşam tarzları ve yeme alışkanlıkları nedeniyle sanayileşmiş ülkelerde artma eğilimindedir.

6 / Mononükleoz (92.100 arama)
Bir virüsün neden olduğu enfeksiyöz mononükleoz , esas olarak ergenleri ve genç yetişkinleri etkiler. “Öldürme hastalığı” olarak da adlandırılan, boğaz ağrısı, vücutta zayıflık hissi ve aylarca süren yorgunluğa neden olur.

7 / Sedef hastalığı (90.500 aylık arama)
Cildin iltihaplı bir hastalığı olup, elin avuçlarında, ayak tabanlarında veya cildin kıvrımlarında ağrılı bile olsa göze çarpan plaklara neden olur. Hastaların sosyal yaşamı üzerindeki olumsuz etkisi ve% 100 etkili tedavinin olmaması nedeniyle internet üzerinden sedef hastalığı araştırılmaktadır.

8 / Scarlet ateşi (ayda 90.500 arama)
Neredeyse bitti sanılıyordu. Bununla birlikte , son yıllarda dünyada çok nadir görülen bir ateş dönüşü yaşanmakta ve pek çok medya alanında öne çıkmaktadır. Anjinadan sorumlu olan bir bakteri olan A grubu streptococcus’un neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır.

9 / Hemoroid (87.600 aylık arama)
Doktoruyla konuşmak bile kolay değil. Rahatsızlık, Fransızların hemoroid hakkında bilgi almak için internete başvurmayı tercih etmelerinin nedenlerinden biri olabilir .

10 / Şizofreni (79.400 aylık arama)

Bu psikoz en yaygın kronik akıl hastalığıdır. Gerçeklikle temas kaybında kendini gösterir. Küçük ve büyük ekranlar, şizofreni tarafından her zaman bu hastalığın gerçekliğini yansıtmayan karakterler inşa etmekten ilham almıştır . o kadar az sadece biliniyor olması, 10’da bulunduğunu açıklamak inci pozisyon sıralaması.