Kaş ağdası gerçek bir çile olabilir: yüzün bu bölgesi hassastır ve tek bir kaş bile çıkarır, zor olabilir. Acıyı azaltmak ve çok fazla acı çekmeden güzel kaşlara nasıl sahip olabilirsiniz? Bazı ipuçları tüylerin alınmasının her aşamasında faydalıdır.

Epilasyon önce

Görünüşe göre, güzel olmak zorundasın ama garip, eğer onsuz yapabilirsen, daha da kötü değil. Bu yüzden çok acı çekmeden iyi çekilmiş güzel kaşlara sahip olmak için her şeyden önce cildini hazırlamak gerekir. 

Buz küpleri: Gözleri kamaştıran kaşları çıkarmak için cımbızları almadan önce , kaş kemiği birkaç dakika buz küpleri ile sinir uçlarının uykuya dalmasına izin verir. Bu biraz anestetik etki yaparve epilasyon sırasında ağrı hissini büyük ölçüde azaltır.

Isı: Soğuk buz anestezikler, ancak ısı aynı zamanda ağrıyı azaltmak için bir tekniktir. Bu ipucu için, bir banyo veya duş aldıktan hemen sonra tüy alma uygulaması tavsiye edilir , su cildi yumuşatır ve ısı gözenekleri genişler, bu da saçların çok fazla ihtiyaç duymadan kolayca çekilmesini sağlar. kuvveti. Duş almak için yeterli zaman yoksa, sıcak suya batırılmış ve kaşlara uygulananbireldiven veya pamuk da çok iyidir.

 

Epilasyon sırasında

Cildin hazırlandığı, gözenekler geniş açılmış veya soğuktan anestezi edilmiş olsa bile, belli kuralların ağrısız olarak ağda yapılması da gereklidir.

Cımbızlar: tüm cımbızlar eşit değildir. Saçları iyi yakalayacak, hatta en iyi olanı seçecek şekilde seçilmelidir. Bu birkaç kez tekrar tekrar dener çünkü saçlar kayıyor! Bir keskin burun pense ile cımbız daha hassas olabilir. Tek seferde üç veya dört kılı püskürterek, çok hoş değil, bu yüzden sadece bir kerede yakalayın ve yerinde kalmak zorunda olanlardan kaçının.

Işık: iyi bir ışık, saçları kaçırmamak için önemlidir ve onları yakalamak için birkaç kez almak zorunda kalmaz. İdeal olan, en hafif saçları bile en hafif gösteren gün ışığı.

Ayna: kılların kaşlarını çıkarırken daima etkili olmak için, büyüteç bir ayna daha net görebilir ve onları tabanlarında düzgün bir şekilde yakalayabilir ve böylece on kez başlamayabilir.

Jest: Kaşların epilasyonunun kaderinde daha az acı çekmek için , gerçek sırrıdoğru harekete sahip olmaktır. Birincisi, saçın kırılmasını veya kaymasını önlemek için saçı üssünde tutması gerekir. İkincisi, cildi gözenek büyütmek için epilasyon yaptığınız yönden uzaklaştırmak iyidir. Son olarak, üçüncü olarak, saçları büyümesi yönünde ve kısa ve kesin bir darbe ile çekmeliyiz.

 

Epilasyon sonrası

Nemlendirici: Onun traş sonrası kaş , kaş birkaç dakika için şiş ve ağrılı olabilir. Bir nemlendirici krem ile masaj , yatıştırmaya nemlendirmek ve daha esnek hale getirmek için olacaktır. Nemlendirici sadece ağrıyı hafifletir ve tüylerin epilasyonundan kaynaklanan kızarıklığı azaltmaz, aynı zamanda ileride tüylenmemiş tüylere veya küçük, göze hoş gelen sivilcelere de sahip olmayı önler.

Aloe Vera : Aloe Vera jeli, epilasyon sonrası yatıştırıcı cilt tahrişinde nemlendirici kremden daha etkilidir. Aloe vera,post-epilasyon tedavisi için mükemmelolanrahatlatıcı ve nemlendirici özellikleresahiptir. Buna ek olarak, nemlendirici için olduğu gibi, aloe vera da büyümüş tüylerin ve sivilcelerin görünümünü engeller.

Yatıştırıcı maske: eğer hava izin veriyorsa ve ağrı çok yoğunsa, yatıştırıcı bir maske, acı ile ilgili yüzdeki gerginliği rahatlatabilir. Gerçekten de, bazı insanlarkaşlarını epilasyon yaparken burun buruna, ağlayan gözlere ve alnı kaslara ve yanaklara batırırlar. Yatıştırıcı bir maske ile birkaç dakika dinlenin.

 

Ayrıca okumak