Çoğu zaman, yanlış bir şekilde, büyük bir cinsel iştahı olan bir kadından bahsedildiğinde, “nymphomania” terimi gerçek bir psişik hastalığa işaret eder. Bir nymphomaniac nedir? Sebepler neler? Bir nymphomaniac bir çift olarak nasıl yaşayabilir ve bu bozukluğu nasıl yönetebilir?

Nymphomania nedir?

“Nymphomania” terimi, Yunan mitolojisinde kadın ilahiyatını ve “mani devlet” anlamına gelen “-mania”, psikolojik bir bozukluğu ifade eden “nimf” kelimesinden gelmektedir .

Nymphomaniacs, patolojik aşamada cinsel isteklerin abartılması olan kadınlardır. Onlar için seks gerekli ve vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. İki tip nimfomani vardır: cinsel ilişki sırasında asla tatmin olmadıkları ve bu nedenle asla ulaşamadıkları orgazmlara ulaşmak için ilişkileri çoğaltanlar . Ve nymphomaniac’lar çok kolay bir şekilde orgazma ulaşıyor, yedinci cennetten asla aşağı inmek istemiyorlar ve bu dalgalı ve yoğun zevkin süresinde sonsuza dek kalıyorlar.

Sebepler neler?

Nymphomania’nın nedenleri hala oldukça karışıktır. Bazı hipotezler öne sürülmüştür. Fiziksel olarak, örneğin, östrojenin aşırı üretimine yol açan uygunsuz bir doğum kontrol yöntemine veya yumurtalıkların işleyişini zorlaştıran bir endokrin problemine bağlı bir hormonal dengesizlik, bu sevginin kaynağında olabilir.

nimfomanyak kadınlar genellikle güvensizlik duyarlar ve her yönüyle cinsel arzularının ardındaki zayıflıklarını gizlerler. Kişilik kararsız, karakter çok yönlü. Nymphomania’nın kökeni, sevgisi olmayan bir çocukluk, güvenlik eksikliği, eğitimde istikrarsızlık veya erkeklere intikam alma arzusuyla ilgili travmalar ile açıklanabilir.yüksektir.

Nymphomaniac ve ilişkide olmak

Nymphomaniac çiftleri için, partnerleri genellikle yeterli olmaktan uzaktır. Çoğu erkek, yüksek bir cinsel iştahı olan bir kadınla birlikte olmayı hayal ederken, gerçeklik çok farklıdır. Hiperseksüel bir kişinin hayatını paylaşan bir adamın günlük hayatı zorluklarla doludur. Genellikle doyumsuz ortağının iştahı yüzünden boğuluyor. Gerçekten de, nymphomaniac’ler sürekli olarak talep görüyor, bu da hayal kırıklığına neden oluyor , fiziksel ve psikolojik olarak arkadaşlarını yoruyor.

Nymphomania tedavisi nasıl yapılır?

nymphomania acı ve sosyal geri çekilme kaynağı olduğunu ve çoğu zaman olduğu takdirde, psikoterapi kullanarak kişiyi devralmak veya d hormonal onun sağlığını kontrol etmelidir