Paris 2018'deki pogromlar ve isyanlar

On yıldaki en büyük ayaklanmalar Paris’te gerçekleşiyor. Resmi olarak,

her şey akaryakıt fiyatlarındaki artışla başladı, ardından daha geniş bir hükümet karşıtı harekete dönüştü. Şanslar, Başkan Macron’un Birleşik Devletler’den bağımsız tek bir Avrupa ordusu hakkındaki açıklamalarından kısa bir süre sonra başladı.

Protestocular tarafından giyilen sarı yelekler, huzursuzluğun bir simgesi haline geldi. Maske içindeki genç adamlar, baltalar ve armatürle silahlandırıldı, polisler saldırdı, barikatlar kurdu, arabalara ve evlere ateş açtı ve sinsi dükkanları soydu.

(18 fotoğraf)

1. Son verilere göre, ayaklanmalar sırasında 412 kişi gözaltına alındı ​​ve bunların 387’si gözaltında kaldı. 48 güvenlik görevlisi de dahil olmak üzere protestolar sırasında 133 kişi yaralandı. (Lucas Barioulet’in fotoğrafı):

2. Resmi sebep nedir? 1 Ocak’tan itibaren Fransa’da, benzin fiyatını – litre başına 2,9 avro, dizelde – litre başına 6,5 ​​avro artırmayı planlıyor. Ancak, bu yıl yalnız, dizel yakıt fiyatları benzin için yaklaşık% 23 artmıştır -% 15 oranında. (Fotoğraf: Aurelien Meunier):

3. Neden “sarı yelek”? Bu harekete ait olanları tanımlamak için gösterinin katılımcıları tarafından kullanılan yansıtıcı sarı yelekler nedeniyle hareket denir. (Stephane Mahe’den Fotoğraf):

4. 1 Aralık Cumartesi günü, ülke genelinde sayısı 75.000’e ulaşan göstericiler. Evet, Avrupa’da protesto edebiliyorlar. (Stephane Mahe’den Fotoğraf):

5. Maske içindeki gençler sadece protestocu değil aynı zamanda sıradan zorbalardır. Macron hepsini bulma ve cezalandırma sözü verdi. (Thibault Camus’un Fotoğrafı):

6. Instagram üzerinde Selfies. (Fotoğraf Geoffroy Van Der Hasselt):

7. Paris’teki pogromlar ve ayaklanmalar hızla siyasi bir renk kazanarak ivme kazanıyor. Ana siyasi partilerin liderleri tarafından açıkça desteklenmektedir. (Fotoğraf Elyxandro Cegarra):

8. İlginç bir gerçek: Protestolar, Başkan Macron’un Birleşik Devletler’den bağımsız tek bir Avrupa ordusu hakkındaki açıklamalarından kısa bir süre sonra başladı. Tesadüf? Mümkün. (Fotoğraf Elyxandro Cegarra):

9. Her şey Paris’in merkezinde olur ve Eyfel Kulesi 1 Aralık 2018’de yakındır. (Fotoğraf by Elyxandro Cegarra):

10. Arc de Triomphe’de yaralanan Maryanna – Fransız Cumhuriyeti’nin bir sembolü ve 1792’den beri Fransa’nın takma adı. (Fotoğraf Elyxandro Cegarra):

11. Pogromlar ve yağma dükkanları – bu gibi konularda ortak bir şey. (Fotoğraf Geoffroy Van Der Hasselt):

12. Polisler, 1 Aralık 2018. (Geoffroy Van Der Hasselt’in fotoğrafı):

13. Dairelerinin penceresinden, yerliler neler olduğunu gözlemlerler. (Fotoğraf Zakaria Abdelkafi):

14. Araba yandı – dinlenin.

15. Arka planda polis ve Eyfel Kulesi, 1 Aralık 2018.

16. Bellek için fotoğraf.

17. (Lucas Barioulet’in fotoğrafı):

18.