Home / Aşk Haberleri / Şaşırtıcı bir ağrı kesici: sevgilinin elini tut

Şaşırtıcı bir ağrı kesici: sevgilinin elini tut

arkadaşının elini tutmak fiziksel acıyı azaltmaya yardımcı oluyor. Araştırma, nefes ve kalp atım hızının partnerler arasında senkronize olduğunu ve ağrıyı hafiflettiğini göstermektedir.

 

araştırmalar, solunum ve kalp hızının partnerler arasında senkronize olduğunu göstermektedir. Bu “kişilerarası senkronizasyon” vücut ağrısını hafifletir. 

baş araştırmacılar biri olan Colorado Boulder Üniversitesi Pavel Goldstein, o kızları doğum sırasında eşinin elini tuttuğunda, doğum sırasında Acısı azaldığı bulundu. “Acıyı dokunuşa gerçekten indirebilir miyiz, eğer öyleyse, nasıl?   Diye sordu. 

Beyin dalgalarının senkronizasyonu

Bilim adamları, araştırmalarını yürütmek için, en az bir yıl boyunca birlikte 23 ila 32 yaşları arasındaki 22 heteroseksüel çiftin gözlendiğini gördüler. Beyin dalgası aktivitesi üç iki dakikalık durumda gözlemlendi: birlikte oturmak ancak fiziksel temas olmaksızın, ellerle oturmak ve ayrı odalarda oturmak. Her senaryoyu tekrar test ettiler, ancak kadınlar kollarında hafif bir ağrı gördüler. 

Check Also

Bir erkeğe nasıl aşık olunur ve onu nasıl delirtilir?

“İyi” sevişmek, tersine, erkekler için ayrılmış bir sanat değildir. escort mersin Bu beyefendilerin perdelere yükselmesini ve …

Erkeklere Göre Size Söylemeyen 10 Şey

Fiziksel Olarak Nasıl Hissediyorlar? Gövde görüntüsü kesinlikle dokunuşlu bir konu olabilir. İnsanlar birçok farklı nedenden ötürü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir