Mısır tarotu nereden geldi?

Eski Mısır’a (Ptolemaic denir) geri döner. Mısırlı tarot , Çingeneler tarafından Akdeniz boyunca yaşayan tüm halklara yayıldı.

Şık Erkek Tişörtleri’nde
Sezon Trendi Erkek Tshirtleri Kaçırılmayacak Fırsatlarla Trendyol’da!

Hatta bazıları, daha iyi bilinen bir kehanet sanatı olan Marsilya tarotunun kökeni olduğunu söyler. Antik çağda uygulandığı için bugün Mısır tarotunun az sayıda izleri bulunmaktadır. Ancak, taromanitedeki rekonstrüksiyonlar bugün bu kartları çekmeyi mümkün kıldı.

Mısırlı tarot, astroloji, numeroloji ve görselleştirme kullanıyor. Bu, bilgelik, geleceğiniz ve sevdiklerinizle ilgili tahmin yapmanızı sağlar. Duygusal, finansal veya profesyonel yaşamınızla ilgili soruları yanıtlamanıza yardımcı olur . Hiyeroglifler size doğru yönü gösterir.

Mısır tarotu, nedir?

Oyun, taromancy bıçakları adı verilen 22 karttan oluşmaktadır .

Bu içerir yedi pozitif slaytları (Nil Mammisi, Harpokrates, anuket Nout Constellation’u Bennou), 5 negatif slaytlar (Sekhmet’in, Sobek, Askeri, Akerou, Apopis) ve 7 başka nötr (Mastaba Nefertiti, Hatshepsout Scribe, Akhnaton Ba-Ka, Sycamore).

Son 3 bıçakları kaderine gelmektedir (Piramitler, Naos, Ankh). Bir çekilişe başlamadan önce, farklı kartlara alışmanızı öneririz. Sembolleri ve anlamlarını anlamaya çalışın.

Mısır tarotundan nasıl kart çekilir?

Farklı bıçaklara aşina olduğunuzda, Mısır tarotunun sunduğu çekilişlerden birine başlayabilirsiniz.

Günün trendini bilmeyi sağlayan kartuş var. Yaşamın Haçı, belirli bir soruyu yanıtlıyor. Piramit yakın geleceği öngörür ve tapınak farklı alanlar hakkında genel bilgi verir: sevenler, profesyoneller, finansörler …

Için kartuş , sadece her sabah bir kart döner.

Için yaşam haç , dövmek ve bıçakların kesik hav. Sonra altı bıçakları çekin ve bunları belirli bir sırayla çapraz olarak düzenleyin. Her gösterileri ya da motivasyonları, zorluklar aşmak için, ya sorunuza kesin bir cevap var.

Piramit, atma ve kesme kartlarından sonra seçilmiş bir alanda (aşk, iş … sorunuzu sorun) yapılır. Bir piramit oluşturmak için beş bıçakları düzenleyin.

Tapınağa gelince , sağdan sola kaydırılmış üç kart üç yığın düzenlenmesiyle elde edilir. Daha fazla detay elde etmek için art arda çekiliş yapmak mümkündür.