adrenal bezler, endokrin bezleri böbreklerde ve kortizol gibi, aldosteron ve epinefrin gibi hormon salan sorumludur.

2

Bu hormonlar, vücuttaki diğer bezleri tarafından salgılanan diğerleriyle birlikte, bu saç ve tırnakların sağlıklı büyümesine de dahil olmak üzere normal çalışmaya devam etmesi vücudun önemli işlevleri düzenleyen sorumludur.

Zayıf tırnaklarınız ve aşırı saç kaybınız varsa, böbreküstü bezleri ile ilgili problemler yaşıyor olabilirsiniz.

İyi haber böbreküstü salgı bezlerinin işleyişini geliştirmek ve saç ve tırnaklar için sağlığını geri mümkün bir ev yapımı tarifi olmasıdır.

3

Zayıf tırnaklar ve saç dökülmesi için ev yapımı reçete

maddeler:

Maydanoz: Kurutulmuş yapraklardan 5 yemek kaşığı;
Fındık: 1 el;
Bal: 1 çorba kaşığı;
Zencefil: 1 parça yarım başparmak boyutunu;
Üzüm üzümleri: 1 el.
Hazırlama yöntemi:

1. Karıştırıcıda maydanozu ve cevizleri yerleştirin ve karıştırmak için biraz dövün.

2. Ardından kalan malzemeleri ekleyin ve çok homojen bir konsantre elde edilene kadar dövün.

Zayıf tırnaklar ve saç dökülmeleriyle mücadele etmek için ev yapımı reçete nasıl kullanılır?

Sabah uyandığınızda, karışıma iki yemek kaşığı al ve kahvaltı için en az yarım saat bekle. Böylelikle, adrenal bezler preparasyonu alacak ve etkiyi başlayacak şekilde metabolize edecektir. Alternatif günlerde haftada 3 defaya kadar sürebilirsiniz.

Sadece olumlu etkilerini hissedecek saçlarınız ve tırnaklarınız olmayacaktır. Adrenal bezlerinize sağlıklı ve faydalı içeriklerin bir karışımını sunacağınız için, gerçekleştirdikleri tüm fonksiyonlardan faydalanabilirsiniz. Böylece, örneğin, su ve vücut tuzları, stres ve uyku düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

4

Sağlık yararları sağlasa da, bu doğal ev tarifi, endokrinolog ile yapılan bir konsültasyonun yerine geçmez. Hatta aşırı saç dökülmesi ve zayıf tırnaklar diğer problemlerin belirtileri olabilir. Ancak reçete saç ve tırnak güçlendirmek için bir takviye olarak kullanılabilir.

Bahşişi sevdin mi? Bu nedenle, sağlığınız uğruna kullanmanız için doğanın sağlıklı malzemelerle sunduğu faydaları paylaşın ve keyfini çıkarın.