Hangi çatı kaplama en iyisidir?

 

Çatı kiremitleri, her biri farklı özellikleri ve farklı çatı tipleri üzerindeki uygulamaları için bilinen çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Doğru çatı kiremitlerini seçmek, çatınızın ömrünü ve dayanıklılığını artırabilir. Plastik ve metal en yaygın kullanılan iki kiremit türüdür, ancak bitüm, polistiren ve lifli çimento da tavsiye edilmektedir.

Plastik çatı panelleri polikarbonat, akrilik, polistiren ve PVC çeşitlerini içerir. Metal levhalar genellikle çelik veya çinkodan yapılır. Üreticinin pürüzsüz veya dokulu bir yüzey istemesine bağlı olarak genellikle akrilik veya taş granülleri ile kaplanırlar.

Hangi kiremitler en iyisidir?

Çatı kiremitleri Teras çatı kaplaması Oluklu paneller Hangi çatı kaplama en iyisidir?

Hangi çatı panelleri hangi çatılar için en iyisidir?

Plastik genellikle sadece bina, konservatuar ve garaj gibi binalarda kullanım için onaylanmıştır. Özel veya ticari sektördeki sağlam çatılar için, yapısal istikrarı sağlamak için daha dayanıklı bir şeye ihtiyacınız vardır.

Oluklu plastik çatı paneli, bir atölyede veya bir dış ofisteki hızlı ve ucuz bir kaplama için mükemmel olabilir. Metal ekim veya büyükanne dairesi için daha iyi bir seçim olacaktır.

Metal çatı kaplama levhaları inanılmaz dayanıklıdır. Bunun kanıtı, bazı kilise çatılarının günümüze kadar devam eden paslanmaz çelik bir çatı kaplamasına sahip olmasıdır. Plastik paneller geleneksel düz çatı uygulamaları için daha uygundur. Çelik olukların yanı sıra mevcut veya yeni binaların çok çağdaş ve modern bir görünüm için metal giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Çatı kaplama panelleri konservatuvarı Hangisi en iyisidir?


Plastik çatı panellerinin avantajları

Özel bir atmosfer yaratmak için plastik paneller tamamen şeffaf veya opak olabilir. Özel plastik levhalar, kalan kağıtların opak olduğu bölgelerde ışık bırakabilir. Plastik levhalar hafif, dayanıklı, uygun maliyetli ve montajı ve temizliği kolaydır.

Plastik çatı panellerinin bir dezavantajı, yapısal sac metale göre daha az çekici estetik olmalarıdır. Bazı insanlar plastik üzerine yağmuru önemli miktarda gürültüye neden olduğundan şikayet eder. Plastik levhalar sadece ticari çatı kaplamaları için de uygundur.

Plastik çatı kiremitleri Hangi çatı kaplama en iyisidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir