Boşanma: daha kolay iyileşmek için bir küçültmeden tavsiye

 

Bir başkasının kollarında rahatlık bulun, intikam isteyin, eski sevgilinizi geri kazanmak için mümkün olan her şeyi yapın … Psikanalist Saverio Tomasella’nın tavsiyelerini ve kaçınmak ya da kaçmak için hataları önlemek için d ‘boşanma.

Boşanma, ayrılık zihinsel travmanın kaynağı olabilir

Birçok romantik ayrım , karşılıklı anlaşma ile gerçekleştiğinde bile, bunun muhtemelen en iyi çözüm olduğunu fark ettiğimizde veya hisler gittiğinde bile argümanlardan acı verici. çok sık görülür ve yanlış anlaşılmalar kurulur, bu hassasiyet kayıtsızlığa yol açar, vb. Her iki ortak için ayrılık ve boşanma asla kolay değildir.

Boşanma, örneğin aldatıldığında, ihanete uğradığını hissettiği veya ilişkinin bir ömür boyu sürmesini umduğu acı verici ve derin bir yara bırakabilir.

Ayrıca, rüptürün acımasız olduğu veya şiddet içinde meydana geldiği durumlarda , şok, aşağılanma, acı çektiğimiz hor görme nedeniyle psişik travmaya neden olabilir . Kötüye kullanan eş sapkınsa , daha fazla karışıklık, sıkıntı ve acı ekler.

Boşanma: kaçınılması gereken hatalar, sayfayı çevirmeyi kolaylaştırmak

“Kaçınılması gereken hatalar” genellikle boşanmanın zayıflığına bağlıdır. Bu, diğer kişinin gitmesine izin verme zorluğuyla veya bazı durumlarda duygusal bir bağımlılıkla bağlantılı olabilir .

Ayrılma kararı verildiğinde, işlerin yoluna girebileceği yanılsaması ve ilişkinin eskisi gibi yeniden başlaması yanılsamasıyla geri dönmek istemenin bir anlamı yoktur. Eğer içtenlikle ikisi taahhüt sürece çift terapisine sağlam zeminde ilişki yeniden, deneyin “yukarı yama şeyler” diğer yardım etmek olmaz istemediğinde sayfayı çevirmek ve gitmek daha iyisi, aksine…

Yeniden birleşme yanılsamasının yanı sıra, ana hatalar diğerine verilen şiddette yatmaktadır. İntikam almak, onu bize koyduğu bu acı için “ödeme” yapmak isteyen, zaten zaten zor bir prosedürü karmaşıklaştırıyor. Bu nedenle daha fazlasını eklemek gereksizdir ve intikam kesinlikle bir çözüm değildir.

Benzer şekilde, boşanma sırasında eski eşinizden büyük miktarda para talep etmek iyi bir fikir değildir: uzun süren davalar zararlı acı ve toksik acı üretir.

Son olarak, çocukları müzakere nesnesi olarak kullanmak ya da diğer ebeveynlere karşı etkilemeye çalışmak tamamen tavsiye edilemez. Bunlar, hiçbir zaman iki ebeveyn arasında bir ayrım sırasında gerçekleşmemesi gereken manipülasyonlardır.

Romantik bir ayrılık “daha iyi yaşamak” için takip etmek için 5 ipucu

  • Arkadaşlarınızla, boşanmada yer almayan kişilerle ve insanlara gönül ya da duygusal zorlukları ile ilgili olarak konuşun. Ve boşanma konusundaki tartışmalar söz konusu olduğunda, gerçeğe uygun kalmak en iyisidir.
  • Çocuklarınızı mümkün olduğunca maddi, yasal ve duygusal ayrılma hususlarından uzak tutun.
  • İhtiyaç duyarsanız kişisel olarak bir terapistten veya arabulucu tarafından ortak bir yaklaşımla yardım almaktan çekinmeyin .
  • Yeni hayatınıza odaklanın: iş, arkadaşlar, aile, hobiler ve yeni aşk perspektiflerine hazır olduğunuzda.
  • Süreci karmaşıklaştırmayacak ve sadece avukat olarak işini özenle yapacak iyi bir avukat seçin.

Başka bir kişinin kollarında “kendinizi teselli etmeye” çalışmak iyi bir fikir mi?

Bir ayrılıktan sonra, kendinize şu soruyu sormak meşrudur: bir başkasının kollarında “kendini teselli etmek  iyi bir fikir midir , yoksa yeni biriyle çıkmayı düşünmeden önce ayrılık?

Saverio Tomasella için cevap açıktır: geçici bir ilişki de dahil olmak üzere, kederliyken rahatlamaya çalışmak yasak değildir. Bu rahatlık da gelebilir arkadaşlar gerçekten anlayış olduğunda en yakın veya aile üyeleri. Öte yandan, kalıcı olmasını istediğiniz yeni bir romantik ilişkiye başlamak için , yas tutmak için zaman ayırmak, ayrılmadan sonra yaraların iyileşmesine izin vermek, derin sakinleşmek için zaman ayırmak daha iyidir. Yeni bir romantik ilişkiye başlamadan önce kendinizle “daha iyi” olmak .

Psikoloji doktoru psikanalist Saverio Tomasella’ya teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir