Bu yaşta kadınlar en çok seks yapmak ister

Bu yaşta kadınlar en çok seks yapmak ister

Yaşlandıkça iştahınız azalır mı? Bilim adamları artık öğrendikleri gibi, bu tam olarak doğru değil

Doğanın libidoda parmakları vardır

Bazen seks yapmak istiyorsun, bazen daha az. Ancak – bilim insanlarının da belirttiği gibi – belli bir yaşta, kadınlarda seks için can atma özellikle harika.

Kişilik ve Bireysel gösteriler dergisinde yayımlanan bir çalışmada, 27-45 yaş arası kadınlar en çok seks yapmak ister. Teksas-Austin Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kadınların seks arzusunun özellikle sözde biyolojik saatin yavaş yavaş kene başladığında belirgin olduğunu buldu. Bu nedenle, 27’den 40’ın ortalarına kadar arzu bu kadar büyüktür. 

Biyolojik nedenleri

Biyolojik açıdan bakıldığında, bu da anlamlıdır. Ne de olsa, doğanın bir türle – bu durumda insanlar- üreme ile ilgisi vardır. Eğer bir kadın hamileliğin yakında mümkün olamayacağı bir yaşına ulaşırsa, çocuğunun olması hala mümkün olan yıllarda doğanın onu cinsel olarak aktif olmaya teşvik etmesi mantıklıdır.

 

Çeşitli sebepler

Ancak çalışmanın yapıcıları, bir başka açık nedeni daha görüyor: Arzu edilen arzunun ardında, doğanın niyeti olsa bile, daha az somut Kinderwusch olacaktı. Kadınlar için yaşamın bu aşaması, iş gibi temel şeylerin açıklığa kavuşturulduğu ve daha eğlenceli olmasına rağmen daha saygısız olabileceği bir süreçtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir