Dünya çapında koronavirüs salgını sonuçsuz değildir. Gerçekten de, Covid-19’a bağlı karantina dönemi çiftleri sinirlerinin kenarına yerleştirir ve evlilik anlaşmazlıklarına yol açar. Çin’deki boşanma sayısını patlatan bir durum.

Covid-19 salgını şu anda dünya genelinde yaklaşık 151.000 kişiyi etkiliyor; bunlara Fransa’daki 5.423 onaylı vaka dahil *. Bu yeni koronavirüs, beraberinde sonuç ve problem payını da getiriyor. Hidroalkolik jeller , koruyucu maskeler , sextoys ve hijyen telefonları gibi bazı açgözlü ürünlerin satışı patlıyor olsa da, yeni koronavirüs salgını dünya borsalarını kırmızıya düşürdü. Sonuç olarak, küresel ekonomi yavaşlıyor.

Yeni koronavirüs salgını, çiftlerde çatışma kaynağı

Başka bir etki: Covid-19, çiftlerde anlaşmazlık yayıyor . göre ABD günlük Wall Street Journal , nedeniyle durum yeni koronavirüsüne salgını gerginlikleri ve çiftler yerli anlaşmazlıkların nedenlerini oluşturur. Öfkeli denekler yiyecek veya hijyen malzemeleri .

Salgınla karşılaşan, “salgın” olarak yeniden sınıflandırılan bazı karakter özellikleri kendilerini ortaya çıkarır ya da ele geçirir ve diğer yarınızı rahatsız edebilir. Bazı sarılmalar ve parantez verme fikri duramazlar, diğerleri olamaz yardım ancak yıkama eller sözleşme korkusuyla yirmi ya da otuz kez, günde virüstür. Covid-19’a karşı bu birçok davranış ve tepki eşinizi tahriş edebilir.

Covid-19 yan etkisi: boşanma salgını

Çiftler yeni koronavirüs için para ödüyorlar. göre Çinli gazetesi Global Times , boşanma sayısı karantina dönemine kez nedeniyle kaldırdı Covid-19 önemli ölçüde artmıştır. Açıklama basit. Birlikte çok fazla zaman geçirdikten sonra çiftler ayrı bir yerde hapsedilir.

Çin’de, Xi’an açısından bir rekor oldu boşanma 1 Mart’ta boşanma uygulamaların kayıt yeniden açılması beri. Çin günlük gazetesi Global Times gazetesine verdiği demeçte, “2 Mart’ta birkaç telefon görüşmesi yapmaya başladık ve ertesi günlerde daha fazlası yapıldı” dedi . Ayrıca boşanma başvurularının 4 Mart’ta ofis tarafından belirlenen üst sınıra ulaştığını söyledi.

“Salgın nedeniyle birçok çift, bir aydan fazla bir süre birlikte evde kalmak zorunda kaldı ve bu da altta yatan çatışmalara neden oldu. Buna ek olarak, ofis bir aydır kapatıldı. Bu nedenle ofis, boşanma başvuruları için randevu sayısında keskin bir artış gördü “ dedi.

Aynı gözlem Çin’de Yanta şehrinde. Bir şehir idari memuru, boşanma kayıt bürosunun da boşanmada bir artış yaşadığını doğruladı . Bu kararların bazen hapsetme nedeniyle dürtüsel olarak alındığını ortaya koymaktadır . “Birkaç boşanma başvurumuz oldu. Sonra pişman oldular” dedi. İdari ajan Çinlilere her gün bazı genç çiftlerin boşanma belgesi basıldığında yeniden evlenmeye karar verdiklerini açıkladı.