Dünyanın sonu hakkında filmler (12 fotoğraf)

Dünyanın sonu hakkında filmler

Dünyanın sonu ile ilgili filmler her zaman trendde. İnsanlar en kötüsünü görmeyi sever – uydurma sırasında. 90’lı yıllarda dünyanın sonu ile ilgili filmler popülerdi ve sadece daha popüler hale geldi. Klasik filmler uzaylı istilalarıyla mücadele etti, ancak daha sonra insanları korkutabilecek teknolojiye sahip değildi. Bağımsızlık Günü, türü gerçekten bugüne getirdi. Beyaz Saray’ı römorklarda havaya uçurduklarında, insanlar onu görmek için tiyatrolara akın etti.

En iyi kıyamet filmlerinden bazılarına göz atın.

(12 fotoğraf)

1. “Terminatör 2: Kıyamet Günü.”

Orijinal “Terminatör” de elbette dünyanın sonu ile ilgilidir. Devam sadece işleri daha alakalı seviyelere taşır. Aslında, yönetmen James Cameron ilk filmi 1984’te sahip olmadığı tüm yeni teknolojilerle yeniden yaptı. Gelecekte, askeri bilgisayar şirketi insanlığa savaş ilan eden AI Skynet’i doğuruyor. İnsanlar direniyor ve karşılığında düşman, insansı Terminatörü liderleri John Connor’u öldürmek için zamanında geri gönderiyor.

2. Bağımsızlık Günü.

Uzaylılar istila eder. Beyaz Saray patladı. Dünya Bağımsızlık Günü’ne hazır değildi. Bu, tüm gişe rekorları kıran bir trend başlattı.

3. Mahşer.

Armageddon, 90’lı yılların sonlarında doğal afetlerden kaynaklanan felaketlerle ilgili bir film dalgasındaki ilk filmdi. Çok popülerdi. Büyük kurulum: Dünya, Teksas büyüklüğünde bir asteroit yolunda ve birkaç hafta içinde öleceğiz.

4.28 gün sonra.

28 gün sonra şimdiye kadar yapılmış en büyük zombi kıyamet filmlerinden biri, bir virüs salgınının toplumu yok etmesinden 28 gün sonra Jim’in (Murphy) uyanmasıyla başlar ve sadece birkaç kurtulan ve korkunç enfekte insan bırakır. Jim, Londra’nın boş sokaklarında gerçeküstü bir sahnede yürüyor ve ne yaşadığını anlamaya çalışıyor. Ancak kötü zombiler onu hızla gerçeğe geri getirir ve o ve yolda karşılaştığı hayatta kalanlar, sözde güvenli bölgeye doğru ilerleyerek onlardan kaçmaya çalışırlar.

5. 2012.

2012 yılında kıyamet tahmin eden Maya takviminden esinlenerek tam felaket filminde nihai felaketi yaşıyoruz. Güneş patlaması Dünya’nın çekirdeğini endişe verici derecelere kadar ısıttıktan sonra yüzey patlamaya başlar.

6. Donnie Darko.

Donnie Darko ne hakkında konuşuyor? Aslında, dünyayı kurtarmak hakkında. Donny (Gyllenhaal) muhtemelen uyurgezerliğe yatkın bir şizofren gençtir. Filmin başında, golf sahasında uyanmadan önce, dünyanın sonunun 28 gün, 6 saat, 42 dakika ve 12 saniye içinde olacağını söyleyen kostümlü bir tavşan görüyor.

7. Matris: Devrim.

Terminator filmlerinde olduğu gibi, tüm Matrix filmleri bildiğimiz gibi dünyanın sonu ile ilgilidir. Matrix: Devrim’de her şey azalıyor. Neo (Reeves) seçilen kişi ve acımasız makinelere karşı insanlığın tek umudu.

8. Sessiz konum.

John Krasinski’nin kıyamet sonrası gerilim filmi. “Sessiz bir yer” gelecekte ölümcül, kör yaratıkların gezegendeki neredeyse tüm yaşam formlarını yok ettiği bir yerdir. Bir aile hayatta kaldı, sessiz kaldı ve iletişim için işaret dilini kullanıyor, ancak sürekli tehlike altındalar. Herhangi bir gürültü hızlı bir şekilde ölüme neden olabilir ve anne (Künt) hamile.

9. Yol.

Pulitzer Ödülünü kazanan Cormac McCarthy’nin romanına dayanan Road, kıyamet sonrası Amerika’nın kabusu vizyonudur.

10. Çılgın Maks.

Tüm Mad Max filmleri gelecekteki Avustralya’da çekildi. Motorcu çeteleri yolları sürüyor ve yoldaki polisleri öldürüyor.

11. Ben bir efsaneyim.

Will Smith, kıyamet sonrası New York’ta köpeğiyle hayatta kalan I Am Legend’de Omega Man rolünü üstlendi. Film kitabın özüne girmez, ancak dünyanın sonu görüntüsü parlaktır.

12. Nuh.

İncil’deki sel hikayesine dayanarak, Nuh hikayeyi yeniden yaratır. Sürekli yağmur dünyayı sular altında tutar ve tüm Dünya’yı kaplar. Nuh (Karga) ve ailesi, tüm canlı hayvan türlerini büyük gemide saklar ve herkesi ve her şeyi kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir