Eğer bu 5 krizden hayatta kalırsan, aşkın sonsuza kadar sürecek

Eğer bu 5 krizden hayatta kalırsan, aşkın sonsuza kadar sürecek

Sonsuz aşk: Herkes bu konsepte inanmıyor, ancak çoğu insan gizlice yaşlılığında bile eşleriyle el ele gitmelerini diledi . Ancak ilişkiler karmaşıktır ve birçok engeli aşmak zorundadır.

Ancak bu beş krizden hayatta kalırsanız, ilişkinizin sonsuza kadar süreceğinden emin olabilirsiniz:

1. İlk büyük argüman

Dürüst olalım: kavga etmeden bir ilişki gerçekten bir ilişki değildir. Ancak çoğu zaman, işler karmaşıklaştığında en az bir ortağın çok hızlı bir şekilde çekilmesi olabilir. Küçük ve büyük anlaşmazlıkların olması normaldir. Sonuçta, balayı aşaması sonsuza kadar süremez ve gerçek yaşam da sürtünme noktalarını beraberinde getirir. Daha fazla gelişirsiniz veya birbirinizi daha iyi tanır ve eşinizle her zaman aynı fikirde olmadığınızı öğrenirsiniz.

Ve sonra tüm ilişkiyi sorguladığınız gerçekten büyük bir gürültü olabilir. Ve bu tam olarak bir ortaklıkta önemli bir “yap ya da kır” anıdır . Çünkü ilk büyük argümandan hayatta kalır ve birbirinizi tekrar bulursanız, bu ilişki öncekinden daha da güçlü hale gelebilir. Ayrıca, ortak hakkında çok şey öğrenebilir ve ortak bir geleceğin daha iyi bir resmini elde edebilirsiniz.

 

2. Sevgiye rağmen eleştiri

Aşık olmanın ilk aşaması bittiğinde ve pembe gözlüklerimizi çıkardığımızda, sadece argümanlara değil, aynı zamanda genel olarak eşimizden daha fazla eleştiriye de yol açabilir. İdeal olarak, her zaman bir ilişkide hoşgörülü ve sevgi dolu olmak isteseniz de, gerçekte partnerinizle özellikle katı olmanız mümkündür. Ancak hayatınızı paylaştığınız kişiye karşı sert olmak da oldukça normaldir.

Ancak, bir veya her iki ortak bile eleştiriyi ele almakta kötü olduğunda, sürekli eleştiri gerçek bir sorun haline gelebilir. Kalıcı nagging yerine yapıcı eleştiriye ve sevgi dolu uzlaşmaya güvenmeyi başaranlar , bir ilişkinin bu aşamasında hayatta kalabilirler. Ancak, artık diğerinin eleştirisine katlanamıyorsanız ve partneriniz tarafından kısıtlanmış hissediyorsanız, bu ilişkide gerçekten kalmak isteyip istemediğinizi düşünmelisiniz.

3. Daha fazla hayal edebileceğiniz bir flört

Özellikle uzun süredir bir ilişkide olduğunuzda, bazen bir meslektaşınızı veya tanıdıklarınızı olması gerekenden daha çekici bulursunuz. Ama bu artık partnerinizi sevmediğiniz anlamına gelmiyor. Yanınızda olabilecek bir ya da diğer flört henüz gerçekten güçlü bir aşk için bir tehdit değildir.

Ancak, çok ileri giderseniz ve daha önce ortakla anlaşılmayan sınırları aşarsanız, başkalarıyla flört etmek hızlı bir şekilde hile yapabilir ve bir ilişkiyi bozabilir. Ancak dürüst ve eşinizle en başından beri açıksanız ve duygularınızı iletirseniz, bu aşamada hayatta kalacaksınız. Ve ilişkinin dışındaki her küçük flörtün büyük bir kıskançlık dramı haline gelmediği noktaya geldiğinizde, sevginin güçlü bir temel üzerine inşa edildiğini biliyorsunuz.

4. İnişler ve çıkışlar

Hayatınızı bir kişiyle paylaştığınızda, yalnızca olumlu tarafları değil, olumsuz tarafları da paylaşırsınız. Çünkü hiçbir özgeçmiş sadece başarı ve uçmaktan ibaret değildir. Hayat sürekli aşağı yukarıdır ve bu duygular roller eşiniz tarafından da deneyimlenir. Bununla birlikte, çoğu zaman, hayatınızda uzun bir süre olur olmaz bazı insanlar geri çekilebilir. Çünkü herkes keder, depresyon, başarısızlıklar veya olumsuz duygularla baş edemez.

Ancak eşiniz sizinle biraz karanlık zamanlarda kalırsa, onun hakkında gerçekten ciddi olduğunu ve ona yüzde 100 güvenebileceğinizi bilirsiniz. Çünkü böyle bir zamanda birlikte durmak zor.

5. Yeni gelişme ve yeniden yönlendirme

Zaten uzun vadeli bir ilişki içinde olan herkes, insanların gelişmeye devam ettiğini bilir ve sonsuza kadar 20 yaşında olduğunuz kişi olarak kalamazsınız. Bununla birlikte, çok fazla veya planlarınızı çok fazla değiştirirseniz, bir aşk hızla kırılabilir. Örneğin, birdenbire tamamen yeni bir yaşam tarzı geçirmek veya takip etmek istiyorsanız, eşinizi rahatsız ediyor olabilirsiniz. Her zaman aynı yönde gelişmezsiniz.

Bununla birlikte, bir ilişkideki insanlar birbirlerini destekliyorsa, birbirlerinden öğreniyorlar ve sadece yan yana değil, aynı zamanda birlikte gelişiyorlarsa, her iki ortağa da fayda sağlayan güçlü ve kalıcı bir ilişki kurabilirler.