En mutlu ilişkiyi bile mahvedebilecek 5 hata

Ortaklığınız ne kadar iyi giderse gitsin: Bir ilişkide artık onarılamayacak ve bu nedenle birlikte mutluluğu hızla yok edebilecek belirli “büyük suçlar” vardır .

İşte sevginizi çok hızlı bir şekilde yok etmek için yapabileceğiniz en kötü beş hata.

1. İlişkiniz dışında arkadaşlığınız yok
Partneriniz aynı zamanda en iyi arkadaşınız mı? Bu güzel bir şey olsa da, o senin de tek arkadaşın olduğunda sorunlu hale geliyor. Uzmanlara göre ilişki dışındaki sosyal ilişkiler, işleyen bir birliktelik için son derece önemlidir.

2. Çok az dokunuyorsun
Yanaktan bir öpücük (eğer varsa) ve özel günlerde ara sıra seks, bir ilişkiyi uzun ömürlü tutmak için yeterli değildir! Bu, her gün seks yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece televizyonun önünde sımsıkı oturmak ve birbirinizin sıcaklığını hissetmek – bu tür bir yakınlık sizi bir arada tutar.

3. Mutsuz çiftlerle sadece arkadaşsınız
Diğer çiftler de kötü bir etki yaratabilir: örneğin, çoğunlukla mutsuz çiftlerle arkadaşsanız, memnuniyetsizlikleri hızla size yayılabilir. Öte yandan, mutlu çiftlerden bilinçsizce örnek alınır.

4. Evdeki işi bölüşmeyin
Mutfakta her zaman tek duranın sen olduğun hissine kapılıyor musun? Bunun için mi kızgın, çünkü her zaman çöpleri taşımak ve senin arkanı temizlemek zorunda mı? Birçok çift hata yapar ve bu memnuniyetsizliğe sessiz kalır. Öte yandan, bunun hakkında konuşur ve işi bölüştürürseniz, ilişkide size adil davranıldığını da hissedeceksiniz.

5. Sadece birbirinizi eleştirirsiniz
En son ne zaman erkek arkadaşını övdün? Ve ne zaman eleştiriliyor? Bir ilişkide, iyilik genellikle hafife alınırken, kötülük giderek daha belirgin hale gelir. Partnerinize neye değer verdiğinizi düşünün – ve ona bunu da söyleyin.