Eski sevgilinle arkadaş kalmak mümkün mü?

Kırılma saati çarptı. Kıkırdayarak vedalaşın, iki ve küçük ritüeller için aktiviteler. İlişki biter bitmez bağını özlüyor musun? Eski sevgilinle arkadaş kalmak istiyor musun? Aşk koçu Lucie Mariotti’ye göre, ancak belirli koşullar altında mümkündür.

Eski sevgilinle arkadaş olabilir misin? Bu iyi bir fikir mi? Eski partnerinizin altında bir çizgi çizmek daha mı iyi? Bunlar, bir dağılmadan sonra aklımızı geçebilecek birçok soru . Bazıları için eski sevgilisiyle arkadaş-arkadaş olmak imkansızsa, diğerleri için soru ortaya çıkabilir. Gerçekten de, bağları kesmek ve bir gecede, sayılan ve özellikle hayatının en iyi yıllarını geçirdiğimiz bu kişiyi kaybetmek zor olabilir.

“Arkadaş kalmayı tercih ederim”. Bu ünlü cümle genellikle bir ilişkinin sona ermesi ve duyurulması için kullanılır . Ama gerçekten birinci derecede almalı ve inanmalı mıyız? Bazı durumlarda, insanlara eski yarılarıyla bir dostluk kurma fikrini gerçekten düşünmeleri için ilham verebilir. Ve diğerlerinde, tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Ancak, eski sevgilinle arkadaş olmak o kadar nadir değildir. Bu durumun bir adı bile vardır: “frex” , “arkadaş” kelimesinin daralması, Fransızcada ami ve “ex”.

Bir ayrılık bir partneri değil aynı zamanda bir arkadaşı da kaybetmek demektir. Çünkü evet, bu kişi kesinlikle sizi dünyada en iyi tanıyan kişidir. Yani eğer eski sevgilinizi hayatınızda tutmayı düşünüyorsanız, zihninizin dibini bilmeden önce kendinize sormanız gereken bazı sorular var. Bir ayrılıktan sonra dostluk belli olmasa da, imkansız da değildir. Aşk koçu Lucie Mariotti’ye göre, iyi şartlarda kalmak ve eski arkadaşınızla ancak belirli koşullar altında arkadaş olmak mümkündür.

Eğer eski biri yoksa eski sevgilinle arkadaş olmak mümkündür

Romantik ilişkinin kötü bir şekilde veya “dostane bir şekilde” sona ermesine bakılmaksızın , “yeni dostça ilişkinin sağlıklı bir temelden başlaması gerekir” diyor Lucie Mariotti. Bu nedenle, öfkenizi sürdürmemek ve ruminasyonunu sürdürmemek daha iyidir, çünkü arkadaşlığa zarar verebilir. Önceki ilişkiler sırasında yanlış anlaşılan gri alanların, sözlü olmayan kelimelerin açıklığa kavuşturulması veya bahsedilmesi gerekiyorsa, aralarında bir arkadaşlığa başlamadan önce, onları tartışmak, onlarla konuşmayı bırakmak ve herhangi bir çatışma kaynağından kaçınmak daha iyidir. iki eski.

Eski sevgilinizle arkadaş olun: sayfa gerçekten çevrilmiş olmalı

Aradan sonra zaman ayırmak ve yas tutmak önemlidir. “Beyin, kişi için arzu duyduğu romantik bir ilişki ile tatlı sözlerin olmadığı dostane bir ilişki arasında derhal geçiş yapma kapasitesine sahip değildir” diye açıklıyor koç sevgisi. Eski sevgilinizle hemen arkadaş olmak, insanlar için doğal bir şey değildir. Lucie Mariotti bu nedenle iki ilişki arasında zamanın geçmesine izin vermeyi önerir. “Bu, en az üç ay gerçek yenilenme döngüsünün süresini alır” .

Coach Love’a göre, basınç tahliye hava kilidi kavramı da çok önemlidir. “Çok farklı olan iki hikaye arasında bir dekompresyon hava kilidine ihtiyacımız var. Sadece aşk odası kapalıysa kapıyı açabilir ve dostluk odasına girebiliriz. Bu aşama kendimizi korumamızı sağlar.” .

Bu dönemde, ayrılık açık ve eksiksiz olmalıdır. Açıkçası, exs tartışmayacak, çağrı yapmayacak veya gezileri planlamamalıdır, çünkü bu durum onların sayfayı çevirmesini engelleyebilir. “Artık birbirimiz için hiçbir şey hissetmediğimize inanabilir ve düşünebiliriz. Ancak, eğer bilinçdışımızı araştırırsak, kendimize yalan söylediğimizi fark ederiz. Bu durumda, her ikisi de exs bu yeni ilişkiye her zaman diğerine karşı duygular vererek başlayacak, ki bu dostluk değil “ diyor Lucie Mariotti.

Eski sevgilinizle arkadaş kalmak için kendinize ve birbirinize karşı tamamen dürüst olmalısınız.

Arkadaşlıkta olduğu gibi, dürüst olmalısın. “Eğer ilerleyemeyeceğinizi, hâlâ ümitiniz olduğunu, arzunuz olduğunu ya da dostça ilişki sırasında her zaman belirli bir belirsizlik olduğunu fark ederseniz , onu tanımalı ve eski sevgilinizle tartışmalısınız “ diye açıklıyor Lucie Mariotti. “Yeni her şey” kendinizle ve diğeriyle tartışılmalıdır.

Bazı kurallar da dikkate alınmalı ve bunlara uyulmalıdır. “Benim için, ortağım ve kız arkadaşım ya da eski arkadaşımın karşısında kendini konumlandırma yoluna dikkat etmek gerekir. Dostça ilişki bu ikisinden birini rahatsız ederse, beni terk etmeyi tercih ederim” , diye sordu Lucie Mariotti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir