Evlilik sözleşmesi: İyi taslak hazırlamak için 5 ipucu

 

Evlenmek üzeresiniz ve bir evlilik sözleşmesi yapmayı seçtiniz. Bu hafifçe yapılmamalıdır ve noterin müdahalesini gerektirir. İyi yazmak için 5 ipucumuzu keşfedin.

Belediye binasındaki tören sırasında, kayıt memuru gelecekteki eşlere evlilik sözleşmesi yapıp yapmadıklarını soracaktır . Bu sözleşmenin rolü, iki eş arasındaki mülkün durumunu ve kaderini belirlemek olacaktır. Zorunlu değildir ve karar her çiftin kararına bağlıdır. Bununla birlikte, evlilik sözleşmesinin, ayrılma durumunda eşleri korumak için orada olduğu, en kötüsünü düşünmeden, akılda tutulması gereken bir şey olduğu akılda tutulmalıdır.

Gelecekteki eşinizle tartışın

Evlilik sözleşmesi konusunu bazen çiftler için ele almak zordur. Açık bir kalp ile tartışmak ve hangi evlilik rejiminin durumunuza en uygun olduğunu birlikte incelemek çok önemlidir. şüphe yoktur boşanma düşünme veya güven eksikliği bu isteğe arkasında olduğunu aklına. Aksine, evlilik sözleşmesi her şeyden önce eşini korumak için bir araçtır. Aksine, bu, aranızda bir çatışma ya da tartışma konusu olmamalıdır.

Yetkili bir uzmandan arayın

Evlilik sözleşmesi kendiniz yazabileceğiniz bir belge değil, noterle doldurulması gerekir. Yalnız onu yazma yetkisine sahiptir. Emin olmasanız bile, kalifiye bir uzmandan tavsiye almak her zaman iyi bir fikirdir ve buna ek olarak, bu ilk toplantı tamamen ücretsizdir.Sizinle hisse almanıza ve farklı olası sözleşmeleri açıklamanıza yardımcı olacaktır. kendi durumunuza en uygun olanı seçin. Noter ücreti 500 ile 800 avro arasında değişen bir evlilik sözleşmesi yapılması.

Farklı evlilik rejimleri hakkında bilgi edinin

Sadece bir tür evlilik sözleşmesi değil, her çiftin durumuna uyarlanmış dört farklı evlilik rejimi vardır.

  • Evrensel toplumun sistemi : Eşlerin evlilik sırasında sahip oldukları, sendikaları sırasında edinebilecekleri ve hatta miras alabilecekleri malların tamamı ortak bir bütündür. Tabii ki, bu da borçlarla ilgilidir!
  • Malların ayrılması rejimi : eşler hiçbir şey paylaşmaz. Evlenmeden önce sahip oldukları tüm yatırımlar da dahil olmak üzere sahip olacakları tüm mülklerin yanı sıra ücretler veya sözleşmeli borçlar.
  • Edinme programına katılım : Bu, önceki iki şemayı karıştıran bir formüldür. Evlilik süresi boyunca, bu rejim mülkün ayrılması ile aynıdır, ancak ayrılık varsa, her biri mermerleri kurtarır.
  • Evlilik sözleşmesi yapmamaya karar veren gelinler ve damatlar , topluluğun müktesebata indirgenmiş olan evlilik hukuku rejimine otomatik olarak bağlanır . Bu, iki eşten sadece biri bu satın almayı finanse etse bile, evlilik sırasında edinileceklerin yaygın olduğu anlamına gelir. Öte yandan, evlenmeden önce eşlere ait olanlar mülkiyeti olarak kalmaktadır.

İlgili durumlarınızı stoklayın

Bazı özel durumlar bir evlilik sözleşmesine abone olmayı gerektirir. Bu durum, özellikle işin durması durumunda diğer eşin korunması için eşlerden birinin bağımsız veya bir iş başkanı olması durumudur. O zaman ayrıcalıklı olacak olan mülkiyet rejiminin ayrılmasıdır. Tıpkı eşler arasında çirkin bir patrimonial dengesizlik olduğunda olduğu gibi.

Bir evlilik sözleşmesi nasıl değiştirilir?

Evlilik sözleşmesi düğünden önce hazırlanmalıdır. Genellikle tören gününden 1 ay önce belediye binasına yatırılmalıdır. Ancak, evlilikten sonra rejiminizi değiştirmek istiyorsanız, durumunuz değiştiği için mümkündür! 25 Mart 2019’dan bu yana, iki yıllık bir süreye uymak artık gerekli değil, değişiklik hemen noter ile yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir