Hapsedilme sırasında karışıklıkla iyi başa çıkmak için 9 ipucu

Stres, can sıkıntısı, tartışmalar, karışıklık, birlikte çalışma zorlukları … Bu hapsetme süresinin çiftinize zarar vermesinden endişe duyuyor musunuz? Panik yapmayın, durumu mümkün olduğu kadar yaşamak, sinir krizi yapmaktan kaçınmak ve romantik bağlarınızı güçlendirmek için fırsat almak için  tavsiyelerini keşfedin!

 

Depresif, stresli… Duruma bakış açınızı değiştirin!

Bu salgın dönemi (neyse ki) istisnai bir durumdur, alışkanlıklar ters çevrilir, televizyon veya radyodaki döngüsel bilgiler anksiyojeniktir… Stresli, rahatsız, yorgun, gelecek için endişeli hissetmek normaldir. Ancak şu anda hareket edebileceğiniz ve hapsetme süreniz için her şeyi değiştirecek bir şey var : camın yarısını dolu görmek ve durumla ilgili görüşünüzü değiştirmek.

Hapishaneyi dramatik hale getirin

 

Hapsedilme fikri sizin veya eşiniz için çok karmaşıksa, moraliniz üzerindeki etkisini en kısa zamanda tahmin edin.

Örneğin doğayı seviyorsanız ve onu kaçırmak riskiniz varsa, doğayı anımsatan seslerle (kuş sesleri, akan su sesleri, sesler) müzik dinleyerek bunu telafi etmeye çalışın. yağmur, ağaçlardaki rüzgarın sesi, nehrin sesleri…). Doğayla ilgili TV şovlarını, zaman zaman videoları izleyin, yatıştırıcı doğa görüntülerini düşünün…

Aynı şekilde, seyahat özleyebileceğiniz bir şeyse, kendinizi tedavi edin, gezilerde belgesel izleyin, hafta sonları planlayın, birkaç ay boyunca tatil yapın, gelecekteki seyahatlerde eşinizle değiştirin. Kendinizi seyahat etmekten mahrum etmeyin … Oturma odanızdan!

Ayrıca, kilitlendiğinizi hatırlamak önemlidir, ancak bir kişi veya sevdiğiniz kişilerle. Onlarla zaman paylaşmak, birbirimizi daha iyi tanımak için inanılmaz bir fırsat. Ve kendinize söyleyin, eşiniz sizi rahatsız etse bile, bu karmaşık anlarda yalnız kalma şansınız vardır.

Yine, kendinizi olumlu bir bakış açısıyla görmeye teşvik etmek şarttır!

 

Her sabah istisnasız olarak kendinizi her zamanki gibi hazırlayın!

Herhangi bir şeye düşmekten kaçınmak, motivasyon, moral ve hatta diğeri için cazibe düşmesi için, bütün gün pijamada takılmamak önemlidir!

Dışarı çıkmadığınız için cazip olsa bile, işe ya da restorana gitmeyin, bu hatayı yapmayın. Her sabah, istisnasız, kendinizi normal yaşam koşullarına sokmaya devam edin. Fikir, sabah işe gittiğiniz gibi her zamanki gibi aynı şeyi yapmaktır: duş alın, cildinizi şımartın, genellikle yaparsanız makyaj yapın, dolabınızda sevdiğiniz bir kıyafet seçin , biraz parfüm koy…

Sabah hazır olmadan meslektaşlarınızı görerek bir saniyeliğine çalışacağınızı hayal edemiyor musunuz? Seninle tamamen aynı.

Kendiniz için, iyi hissetmek için değil, aynı zamanda günlük hayatınızı paylaşan kişi için de gereklidir.

Telefonla çalışma? İletişim kurun, stok almak için zaman ayırın

Birçok kişi şu anda tele-çalışma yapıyor , ancak eşimizle yaşıyor olsak bile, birlikte çalışmak her zaman kolay değildir …

Bu nedenle tartışmak, diğerine çalışmaya nasıl alışkın olduğumuzu, nasıl çalışmayı sevdiğimizi ve neyi iyi çalışmamız gerektiğini anlatmak için gereken zamanı ayırmak önemlidir. 

Günün programını oluşturun ve bu programa sadık kalın

Her insanın kendi çalışma, konsantre olma ve motive olma yöntemleri varsa, her insanın da kendi ritmi vardır.

Yine, sizin için doğru olanı takip etmek önemlidir. Ama kaybolmamak için, günler geçtikçe, kendiniz bırakın, günleriniz için bir program oluşturmayı düşünün, hatta yazabilirsiniz.

Sabah çalar saatimi ayarlıyorum, giyiniyorum, dışarıda çalışacakmışım gibi hazırlanıyorum, gün boyunca mola veriyorum, biraz kalkmak, kendime bir çay yapmak çalışması. Çalışma saatlerinde çalışıyorum, başka bir şey yapmıyorum ya da bir sonraki eşime dikkatimi dağıtmıyorum… Ayrıca öğle yemeği için bir zaman aralığı planlıyorum, gün için bir bitiş zamanı belirledim çalışma vb … Ve gerekirse, programımı eşiminkiyle paylaşırım, böylece her biri diğerinin ritmine ve ihtiyaçlarına saygı duyar. Ve neden olmasın, gün boyunca birlikte veya birlikte mola vermek.

Dolayısıyla amaç, diğerini rahatsız etmemek ve saygıyla çalışmak için programlar, kurallar koymaktır.

 

Kendinize zaman ayırın ve eşinizin zaman ayırmasına izin verin

“Birlikte yaşamak her şeyi birlikte yapmak anlamına gelmez!” 

Ve bu hapsetme döneminde her zamankinden daha fazla, anları kendisi için ayırmak gerekiyor.

Yalnız alışverişe çıkmak, başka bir odada yalnız bir mola vermek, hatta ayrı ayrı öğle yemeği yemek iyi bir fikir olabilir. Çalışma saatlerinin dışında, her biri kendi başınıza etkinlikler yapın, sizi mutlu eden şeyler: biri okurken, diğeri kulaklıklarıyla bir dizi izliyor … Yapıştırılmanıza gerek yok birbirlerine (tam tersine!).

Öte yandan, ayrı odalarda çalışıyorsanız, molalar için bir araya gelmek, kafanızı temizlemek ve işten başka bir şey hakkında konuşmak için bir fırsattır.

 

Zorunlu bir zaman olarak değil, çiftiniz için bir fırsat olarak görmeyin

Sık sık çok fazla çalışmaktan, kendimize, çiftimiz için oturmak ve birlikte “hiçbir şey yapmamak” için yeterli zaman olmamasından şikayet ederiz. Bu hapsetme tam olarak bundan faydalanma fırsatı!

Durum birlikte yürümeye, bir restorana, sinemaya gitmeye, bir sergiye gitmeye, ailesini ziyaret etmeye, birlikte seyahat etmeye izin vermese bile, hala çift için zaman sunuyor.

İşleri perspektife koyun ve temellere dönün, dinlenin, yavaşlayın … “Bu, bireysel olarak, aile düzeyinde, çift düzeyde, kolektif düzeyde büyümemizi sağlamak için bir fırsattır. “ , Belirtir.

(Son olarak) uzun tartışmalar yapabilir, artık yoksa çiftte yakınlığı yeniden yaratmaya çalışabiliriz , çocuklarla oyunları yeniden yapabilir, daha güçlü aile bağları oluşturabilir, hiç almadığımız insanlarla yeniden bağlantı kurabiliriz aramak için daha fazla zaman…

Ayrıca, “almaya zorlandığımız bir zamandan bahsetmektense bize sunulan bir zaman” hakkında daha fazla konuşun .

 

İki krizde: tanışma, stok alma fırsatı

Sınırlama açıklanmadan önce, çiftiniz zor bir dönemden geçiyor, mücadele ediyor mu? Of argümanlar , şüpheler günlerin ve gecelerin punctuating? Eşinizle kilitli olmaktan endişe duyuyor musunuz?

Bu özel hapsetme durumu paniğe kapılmayın, günlük hayatınızdan her şeyi keser, kuralları değiştirir ve iletişim kurmak, paylaşmak, birlikte vakit geçirmek, bir şeyler söylemek için zaman kazandırır … Ve derinlere intik, birkaç gün alabilir… Onları önünüzde gördüğünüz için şanslısınız!

Bu hapsetme dönemi, “kendilerini mutlu etmeyen birkaç durumda onları kilitleyen şeylerden kurtulmak için bir fırsattır Aksine, birbirlerini yeterince görmeyen çiftler için yeniden bağlantı kurmayı, bir şeyler paylaşmayı, samimiyet bulmayı, birlikte nasıl yaşayacağımızı öğrenmeyi mümkün kılar.  , Teşvik ediyor.

Çift: hapsetme sırasında iki kişilik şeyler

  • Abur cubur yiyerek bir seri maraton yapın (her gün değil!)
  • Okulu atlamak, yorganın altında gülmek …
  • Gün boyunca kendinize komik zorluklar katın
  • Bir masa oyunu, kart oynayın ve yaramaz bahisler oynayın
  • Bir deftere, “Daha fazlasına ihtiyacım var … Bundan daha az … Ya da farklı …” diyerek sitem şeklinde formüle etmeden, çiftin içinde gerçekten uygun olmayan şeylerle doldurun ve iyi bir kadeh şarapla sohbet et
  • Bir şey söylemeden birkaç dakika gözlerinize bakmak için zaman ayırın
  • Kendinize sormak ve stok almak için zaman ayırın: Hayatımızda bir çift olarak oradayız, bize uygun, nereye gidiyoruz? Bize uymuyor, değiştirmek için ne yapabiliriz?
  • Planlar yapın: uzun zamandır yapmayı hayal ettiğimiz bu dünya turunu tartışın, çocuk sahibi olma arzumuzu dile getirin …
  • Rol yapma oyunları oynamak, birbirini tanımayan ve yaklaşan meslektaşları ile oynamak… Hayal gücünüzü serbest bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir