Bize verilen hayat güzel. Her gün uyanırken yeni bir şey başlatabiliriz. Yeni bir gün, yeni başlangıçların sembolüdür. Ama çoğu zaman, elimizdeki zamanı boşa harcıyoruz.

Bazen, geçmiş hakkında olması gerekenden daha fazla düşünüyoruz. Gelecek için hak ettiğinden daha fazla endişeleniyoruz. Ama içinde yaşadığımız anı düşünmek için tek bir an harcamayız. Şimdiki zamanda yaşamın avantajları var, hayatınızı senden önce açığa çıkarabilirsiniz.

Hayatınızı güzel bir şeye dönüştürmeye karar verirseniz, birkaç şey yapmayı bırakmanız gerekir:

Gerçekten Yapmanız Gerekmeyen Şeyler Yapmak

 

Bir şey sizi gerçekten kızdırıyorsa veya bir şey yapmadan önce gerçekten gerekliliği sorgulamanıza neden olursa, yapmayı bırakabilirsiniz. Hayatınızı şimdiye kadar olduğundan daha heyecanlı yapmıyor. Hayatınızı daha güzel hale getirmenize yardımcı olacak şeyler yapın.

Şikayet

Size veya başkalarına yanlış bir şey olduğunu görürseniz – şikayet etme eğiliminiz vardır. Ancak her küçük rahatsızlıktan şikayet etmeyi bırakmalısınız. Şikayet asla amaca hizmet etmez – kendimizi anlamlı bir şeye tutturmamıza yardımcı olmaz.

Öğrenmeyi Durdur

Bir şey öğrenmeyi bırakırsanız, zihninizin durgunlaşmasına izin verdiğinizi gösterir. Elinizde bir kitapla otururken varolan normlara karşı başkaldırın. Asla öğrenmeyi ya da bilgi edinmeyi bırakmayın – bir gün kullanılabilirler.

Olumsuzluk

Olumsuzluğa kapılmayın, çünkü hiçbir şeye yardımcı olmaz. Eğer birisi size karşı olumsuz davranıyorsa, siz de katılıyorsunuz. Bunu yapma- olumlu olmaya çalışın ve her şeye olumlu yaklaşın. Eğer yaparsan, hayatın iyileşecek.

Yavan

İlham, en ince şeylerde bulunabilir – bunun için keskin bir göze ihtiyacı vardır. Yapmanız gereken tek şey, belirli bir fikre odaklanmadığınızdan emin olmaktır. Etrafınıza bakın, hiçbir yerden ilham almanız garanti.

Gelecek Planlamayı Geri Tutun

Gelecek Planlamayı Geri Tutun

Şimdi neyin daha önemli olduğuna odaklanmak daha önemli olsa da, uygun bir gelecek planlamak da çok önemlidir. Birinin büyük başarılar üzerinde çalışabilecekleri bir yola yerleşmesine yardımcı olurken, yaşlandıklarında ulaşmak istediklerinin bir planına da sahip olur.

Çok Sosyal Olmak

İyi bir insan olduğunuzu biliyoruz ve aslında hiçbir fikre hayır diyemezsiniz, bu da kendi yaşamınızın genel verimliliğine gerçekten katkıda bulunmayan insanlarla çevreleneceğiniz anlamına gelir. Gelecek için planlarınızın gelişimine gerçekten katkıda bulunacak insanlarla takılın. Seni aşağı çeken biriyle takılırsan, kayıp olan sensin.

Telefon

telefonunuza bağımlı

Telefonda olmanın bu neslin insanları için oldukça önemli olabileceğini biliyoruz. Dünya parmaklarımızın ucundayken, her zaman her şeyi bulabiliriz. Ancak, telefonlar buna potansiyel olarak tehlikeli ve zaman alıcı olarak karşı koyar. Eğer sadece verileri yıkmak için kullanılmış olsaydı, bu çok büyük bir yardımcı olurdu- ama cep telefonları bir dizi hizmet verdiklerinden, insanlar üzerinde bazı kontrol benzerliğini korumak önemlidir. İşe yaramaz – bir makinenin kölesi olmak.

Hayatınızı her yerde güzellikle çevrili olarak inşa etmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen şeyleri kesinlikle yapmamalısınız.