Maho Plajı – dünyanın en sıradışı plajlarından biri

Maho Plajı - dünyanın en sıradışı plajlarından biri

Dünyanın en sıradışı plajlarından biri olan Maho Plajı’na hoş geldiniz. Karayipler’de yer alan tesis, Porto Riko’ya 300 km uzaklıktadır. Ve tatilciler ılık kum ve mavi denize çekilmezler. Burada tarif edilemez bir heyecan için gidiyorlar, çünkü kelimenin tam anlamıyla plajın 10-20 metre yukarısında ve iniş için yaklaşan kükreyen gür bir iniş uçağı olan turistler. Tehlikeli ama büyüleyici bir manzara!

(15 fotoğraf)

1. Maho Plajı, Princess Juliana Uluslararası Havaalanı’na çok yakındır.

2.

3. Kısa pist (2280 metre) nedeniyle, uçaklar başlangıçtan mümkün olduğunca yakın bir yere inmeye zorlanır ve doğrudan turistlerin kafalarının üstünde yerden 10-20 metre yükseklikte uçar.

4.

5. Bu plaj, alçaktan uçan dev bir uçağı yakalamak isteyen heyecan arayanlar ve fotoğrafçılar arasında çok popüler.

6.

7.

8. Maho Beach Plajı’nın tüm barlarında, varış seferleri planlayan işaretler bulunmaktadır.

9.

10. Uçağın jet motorlarından hava jetlerinin denize atılabileceği, yaralanabileceği veya hatta öldürülebileceğine dair uyarı işaretleri vardır. Ama birkaç kişiyi durduruyor

11. Ortalama olarak, sadece buraya gelen her 4 uçak, jet motorları ile güçlü bir rüzgar yaratabilir. Sonra tatilcilerin zor anları olur.

12. Zorlu iniş koşullarına rağmen, henüz tek bir kaza kaydedilmemiştir.

13. Uç sporların hayranları iniş uçağının hemen altında olma eğilimindedir. Ve dünyanın en büyük yolcu uçaklarından biri olan Boeing 747’ye iniyor.

14. Bunun bir fotoğraf montajı değil, gerçek fotoğraflar olduğuna inanmak zor.

15.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir