Mesane enfeksiyonu sırasında neden hiç seks yapmamalısınız

Mesane enfeksiyonu sırasında neden hiç seks yapmamalısınız

drar yolu enfeksiyonunu tetikleyebilecek bazı şeyler var. Aşırı hijyen olabilir, saatlerce sürdüğünüz ıslak mayolar olabilir ya da sadece – ve ne yazık ki genellikle sebep budur: seks. Aslında, tamamen mantıklı bir bakış açısıyla, mevcut bir sistit ile cinsel olarak aktif hale gelmesi önerilmez.

Sistit nedir?

Her zaman mesane enfeksiyonu olarak adlandırmamıza rağmen, aslında idrar yolunu ve bazen mesaneyi etkileyen idrar yolu enfeksiyonudur. Yükselen bakteriler idrar yolunu örten dokuyu tutuşturur. Kadınların çoğu yaşamları boyunca en az bir kez mesane enfeksiyonu geçirir. Seks sırasında sizden ya da eşinizden gelen bakteriler üretra içine, mesaneye çıktıkları yerden girebilir. Bu nedenle her zaman tuvalete cinsel ilişkiye girdikten sonra ve bakterileri durulayın!

Mesane enfeksiyonu için olası bir diğer sebep aşırı kişisel hijyendir . Gerçekten, altındaki çok fazla temizlik, “kötü” olanları uzak tutan “iyi” bakterileri yok eder. Bu nedenle, pH-nötr samimi yıkama losyonları kullanmak en iyisidir – su, prensipte ayrıca yeterlidir. Yaz aylarında, banyodan sonra daima ıslak mayodan çıkmalısınız , çünkü bakteriler sıcak, nemli ortamlarda özellikle rahattır.

Bu nedenle idrar yolu enfeksiyonu sırasında seks yapılması önerilmez.

Dolayısıyla, mevcut bir sistitle seks yapmak istiyorsanız, kendinizi aşağıdaki sonuçlara güvenle hazırlayabilirsiniz:

Aşırı ağrı

Üriner sistem enfeksiyonuna zaten oldukça şiddetli ağrı eşlik eder, bu yüzden çoğu kadın genital bölgede hiç dokunulmak istemez. Sadece üretranın kendisi değil, tüm alt karın bölgesi ve vajinanız son derece hassastır ve herhangi bir dokunuş ağrıya neden olabilir.

İltihaplanmanın alevlenmesi

Başlangıçta hafif bir sistit varsa, bu yenilenen ilişki yoluyla dramatik bir şekilde kötüleşebilir.

Enfeksiyon riski

Çok nadir görülmesine rağmen, korunmasız trafiğiniz varsa cinsel partnerinize enfeksiyon bulaşabilir. Kadınlar erkeklerden daha fazla sistite yatkındır.

Böylece mesane enfeksiyonundan kurtulursun

Tüm önleyici işemeler için çok geçse ve acı zaten oradaysa, mesaneyi mümkün olduğunca sık boşaltmak önemlidir. Öyleyse çok iç ! Çoğu içmek istemiyor çünkü tuvalete gitmek acıtıyor. Ama bu tam olarak yanlış. En kötü zamanlarda evde kalmak en iyisidir.

 Ne içmelisin

Su, eczaneden şekersiz kabarcık çay ve eczaneden kızılcık granülleri.

Ne içmemelisin?

Kahve, süt, alkol, şekerli içecekler.

Genel olarak tatlılardan kaçınmak en iyisidir . Bakteriler mesanede şekerden çoğalırlar. Kızılcık ve kızılcık granüllerinin yardımıyla idrarınız daha asidik hale gelir ve bakteriler artık kendilerini rahat hissetmezler. ?

Uyarı: bakteri yükselebilir. Bakteriler çok içerek durulanır. Aksi takdirde, yükselmeye devam edebilir ve böbreğin iltihabına neden olabilir. En geç ateşiniz olduğunda hemen doktora gidin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir