Milli parklar ve rezervlerden en iyi fotoğraflar (10 fotoğraf)

Milli parklar ve rezervlerden en iyi fotoğraflar

Milli Parklar Fotoğraf Yarışması 2020, İngiltere’deki milli parkların ve doğa rezervlerinin fotoğraflarına adanmıştır. Bahçelerin güzel resimler.

(10 fotoğraf)

1. Orta ve kuzey İngiltere’de Peak District Milli Parkı’nda Kinder Downfall Şelalesi. (Fotoğraf: Sam Walker ve Ike Walker | 2020 İngiltere Milli Parkları Fotoğraf Yarışması)

2. Yusufçuk. Bu, dünya faunasında 6650’den fazla türün bulunduğu eski uçan böceklerin bir ayrılmasıdır. Yusufçuklar, anında yakalanan böcekleri besleyen aktif uzman yırtıcılardır. Kadro temsilcileri Antarktika hariç tüm kıtalarda toplanarak dünya çapında yaygın. (Fotoğraf: Jonathan Green | 2020 İngiltere Milli Parklar Fotoğraf Yarışması)

3. Civcivleri besleme zamanı. (Fotoğraf: Jason Davies | 2020 İngiltere Milli Parkları Fotoğraf Yarışması)

4. Brecon Beacons Milli Parkı dört dağ silsilesi üzerinde ve güney Galler’de bulunmaktadır. Koyun meraları koruma alanında oldukça önemli alanlara sahiptir. Parkın ayrı bir kısmı, 2005 yılında UNESCO’nun bir jeopark statüsünü atadığı Forrest Favre adlı batı bölgesidir. (Fotoğraf: Andrew Brooks | 2020 İngiltere Milli Parklar Fotoğraf Yarışması)

5. 692,8 km² alana sahip Exmoor Milli Parkı. Burası Somerset’in batısında, İngiltere’nin güneybatısında Devon’ın kuzeyinde bulunan coğrafi bir alandır. (Fotoğraf: Shaun Davey | 2020 İngiltere Milli Parklar Fotoğraf Yarışması)

6. Yorkshire Dales – Pennine Dağları’nda Kuzey İngiltere’de bir milli park. Çoğunlukla Kuzey Yorkshire içinde bulunur. Ve bu onun sakini – kabarık kuyruğu olan bir sincap. (Fotoğraf Deborah Clarke | 2020 İngiltere Milli Parklar Fotoğraf Yarışması)

7. Dartmoor – Güney Batı İngiltere’deki Devon ilçesinde yaklaşık 954 km² alana sahip güzel bir dağlık bataklık. (Fotoğraf: Andrew Sweeney | 2020 İngiltere Milli Parklar Fotoğraf Yarışması)

8. Yorkshire Dales Milli Parkı, dışarıdan ve yeraltı mağaralarından keşfetmeye değer etkileyici kireçtaşı manzaralarıyla bilinir. (Fotoğraf: Rhiannon Hobbs | 2020 İngiltere Milli Parkları Fotoğraf Yarışması)

9. İngiltere’de Wistman Ormanı var, çok eski ve bir peri masalına benziyor. Yosun kaplı kayalar ve bükülmüş ağaçlardan oluşan bir ağ – bu hamurun birçok masalla ilişkili olması şaşırtıcı değildir. Yazarlar ormanı “Dartmoor’da en çok ziyaret edilen yer” olarak bile tanımlamaktadır. (Fotoğraf: Debra Smitham | 2020 İngiltere Milli Parkları Fotoğraf Yarışması)

10. Milli Parklar Fotoğraf Yarışması 2020 Birincisi.

Osprey, her iki yarıküreye dağılmış bir yırtıcı kuştur. Ospreyler 10-40 m rakımda suyun üstünde asılı olarak esas olarak sinek üzerinde (daha az bir pusudan) avlanırlar.Bir av bulunduğunda, kuş hızla iner, bacaklarını öne doğru çeker, kanatlarını geri çeker ve pençeleri öne doğru suya doğru dalar. (Fotoğraf Peter Stevens | 2020 İngiltere Milli Parklar Fotoğraf Yarışması)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir