Psikologdan en iyi 7 mutluluk ipucu

Yeni yıl, yeni mutluluk: 2020 için sloganınız da bu mu? Bu yedi ipucu ile – psikologlar tarafından denenmiş ve test edilmiştir – mutluluğa biraz yardımcı olabilirsiniz

 

Psikologlardan 9 mutluluk ipucu
Psikologlardan 9 mutluluk ipucu

Vay be, 2019’da bunu yapardık. Ancak, yeni yılın ilk günleri çoktan geçti ve yeni bir başlangıcın büyüsü neredeyse yok oldu.
Hayır! Lütfen bu dokuz şanslı hileyi okuyun, bazılarını kalbe götürün – ve daha mutlu bir 2020’ye başlayın.Çünkü tüm hileler psikologlar tarafından denendi ve önerildi:

1. Deneyimler toplayın

Yeni araba, çatı terası olan daire veya tasarımcı el çantası mutluluk anları sağlıyor, evet. San Francisco Eyalet Üniversitesi Pozitif Psikoloji Dergisi’nde  yayınlanan bir araştırmaya göre, bir başka sahiplenme türü gerçekten kalıcı . Bu soruşturmaya inanıyorsanız , kişisel deneyimlerin ve deneyimlerin anıları mutlu bir yaşamın anahtarıdır. Yani: dışarı çıkın, dünyayı keşfedin, yeni insanlarla tanışın ve irili ufaklı mutluluk anlarını toplayın.

Deneyimler mutluluğun anahtarıdır

2. Gerekçe olmadan “hayır” demeyi öğrenin

Kendinizi tekrar sınırlar koymak için yeni yılı kullanın. İster gerçekten istemediğiniz kutlamalar, ister ikna olmadığınız erkekler olsun: HAYIR deyin. Kimseye bunun için bir açıklama yapmanıza gerek yok, kendiniz bile.

 

3. Sizi şimdi mutlu eden 3 şey bulun

New Yorklu bir psikolog Sanam Hafeez, ” Hayattaki küçük şeylerin tadını çıkarmak için zaman ayırın – her gün,” dedi. Ve sizi mutlu eden bir şey düşünemiyorsanız? “Sağlıklı uyanabilir, nefes alabilir ve güneşi yüzünüzde hissedebilirsiniz, üç harika şey vardır. Takdir mutluluğun anahtarıdır.”

4. Seminer veya atölye çalışması için kaydolun

Kulağa yorucu geliyor, ama benlik saygınız için inanılmaz derecede önemli: bilgiyi derinleştirmek veya yeni bir şey öğrenmek bizi rahatlık alanımızı terk etmeye yönlendiriyor – bu da bizi daha mutlu ediyor. Sanam Hafeez diyor ki: ” Kendine bakmak manikür veya masaj yapmaktan daha fazlası demektir. Ne öğrenmek istiyorsun? Hayatında hangi noktada büyümek istiyorsun ve nasıl başarabilirsin?” Şüphesiz, şehrinizde çok sayıda seminer de sunulmaktadır – aksi takdirde çevrimiçi bir kurs sizi yeni şeyler öğrenmeye motive eder.

Psikologlardan 9 mutluluk ipucu

 “Kendinize bakmak manikür veya masaj yapmaktan daha fazlası demektir.” 

5. Can sıkıntısını sevmeyi öğrenin

Her şeyin ilerleme ile ilgili olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Hiç şüphe yok ki sakin kalmayı zor buluyoruz. Can sıkıntısı ruh için melisa gibidir. Göreviniz olmadığında hayattaki saatlerin, günlerin veya haftaların tadını çıkarın. Endişelenme, bir sonraki telaşlı fazın geleceğinden emin.

6. Kendi kişisel ritüellerinizi bulun

Bilimsel olarak kanıtlanmış ritüeller sizi mutlu ediyor. Çoğu zaman büyük ritüeller olmak zorunda değildir: “Aynı anda yatağa gidip aynı anda uyananlar ruh hallerini ve dinlenmelerini dengeler,” diyor sağlık uzmanı Latham Thomas. Nazik meditasyon ritüelleri, bir mutluluk günlüğü veya ofiste istikrarlı bir sabah rutini ile mutluluk duygusunu da artırabilirsiniz. 

7. Yeşil çay için

Care / Of bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre , yeşil çayın sakinleştirici etkisi vardır. Dopamin ve serotonin mutluluk üreticilerinin üretimini uyaran bileşenler içerir, bu da ruh hali ve enerji seviyelerimizden ve dengeli bir sinir sistemimizden sorumludur.

 

Yeşil çay

Daha fazla enerji, daha az toksin: Yeşil çay mucize bir tedavidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir