Tavukların inanılmaz fotoğrafları (24 fotoğraf)

Tavukların inanılmaz fotoğrafları

Tavukların göz alıcı ve şaşırtıcı fotoğrafları – olur mu? Kuşkusuz!

Fotoğrafçı Moreno Monti tavukların ve tavukların muhteşem güzelliğine adanmış bir kitap yarattı. Bak, pişman olmayacaksın.

(24 fotoğraf)

1. İnsanlar tarafından uzun bir evcilleştirme tarihi boyunca, çok sayıda farklı tavuk türü yetiştirilmiştir.

2. Yerli tavukların Asya’da yaşayan ve orman ve çalılık ormanlarında yaşayan vahşi bankacı tavuklardan geldiğine inanılmaktadır.

3. Charles Darwin’in yazılarına dayandığı ilk kanıtlar, İ.Ö. 2000 yıllarında Hint bölgesindeki tavukların evcilleştirildiğini göstermiştir. e. Daha sonra araştırmacılar bunun M.Ö 3200 yıllarında olabileceğini iddia etti. e. ve hatta daha önce Asya’nın başka bir bölgesinde. Şu anda, tavukların evcilleştirilmesinin daha eski bir tarihine tanıklık eden birçok gerçek var – M.Ö. 6000-8000. e. – Güneydoğu Asya ve Çin’de.

4. Dünyada görünüşte farklı renklerde birçok tavuk türü vardır.

5. Halen, kümes hayvancılığı için Avrupa standardında yaklaşık 180 cins tavuk türü listelenmiştir. Ancak, genel olarak, Dünya’da onlardan çok daha fazlası var.

6. Tavuklar, cinsine bağlı olarak, 1,5 ila 5 kg ağırlığındadır. Bu durumda, erkekler genellikle kadınlardan daha ağırdır: Ağırlıktaki fark 1 kg’a kadar olabilir.

7. Buna ek olarak, cüce ırkları vardır – 500 g’dan 1.2 kg’a.

8.

9. Erkekler, ilk başta dişilerden, özellikle uzun, muhteşem bir kuyruk ve boyun üzerinde belirgin olan parlak bir kuş tüyü ile farklıdır. Metatarsusun alt kısmındaki horozlarda, kemik büyümeleri oluşur – mahmuzlar.

10. Tavuklar, dünyadaki en yaygın kümes hayvanlarıdır. Örneğin, 2003’te nüfusları 24 milyar kişiydi.

11. Yerli tavuklar ve horozlar Rus kültürünün önemli bir unsurudur, folklorda, halk masallarında ve edebi eserlerde kullanılırlar, burada ana karakterlerdir (“Ryaba Kuroka”, “Cockerel – Altın Tarak”).

12. Göz alıcı tavuk çiftlerine ve sadece şaşırtıcı tavuk fotoğraflarına bakarız.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir