Uzun zamandır bir ilişkideyken arzuyu yeniden canlandırmak için 9 ipucu

Uzun zamandır bir ilişkideyken arzuyu yeniden canlandırmak için 9 ipucu
 

Birkaç yıl birlikte yaşadıktan sonra, arzu bazen rutine yol açmak için donuklaşabilir. Panik yapmayın: kaçınılmaz değil! Seksolog ve yazar Jocelyne Robert bize çiftimizdeki küçük alevi nasıl uyandıracağımızı açıklıyor.

1. Arzudaki bu düşüşün kökenini belirleyin

Yenilik arzu için bir yakıttır. Günlük yaşam bu nedenle erozyonundan sorumlu olabilir. Ve iyi bir nedenden dolayı: birkaç yıllık topluluk yaşamından sonra, rutin kurulduğunda ve diğeri bize aşina olduğunda, arzu uykuya dalabilir. Çift bu durumdan muzdaripse, çözüm düşünmek mümkündür. Fakat eğer durum iyi yaşarsa, endişelenecek bir şey yoktur: “Toplumun önerdiğinin aksine, arzu zorunlu değildir!” , Jocelyne Robert’ı belirtir.

2. Kendinize zaman ayırın

Arzu ile yeniden bağlantı kurmak, kendinizi, vücudunuzu iyi hissetmek şarttır. Bu nedenle amaç, kendinize zaman ayırarak duygusallığınızla yeniden bağlantı kurmaktır. Nasıl? İyi bir sıcak banyoya dalarak , rahatlatıcı bir masajın tadını çıkararak veya erotik hayal gücünüzü serbest bıraktığınız bir yansıma anını alarak . Jocelyne , “Fantezi kutunuza gitmek ve dolaşmak için zaman ayırmanız gerekiyor. Bizi heyecanlandıran nedir? O sırada hangi görüntüler akla geliyor? Tüm bu cevaplar arzuyu yeniden canlandırmaya yardımcı olabilir . Robert.

3. Anları çiftler halinde paylaşın

İki kişi için zevk anlarına izin vermek, arzuyu uyandırmak için gereklidir. Sinemada akşam, açık havada hafta sonu , restoranda akşam yemeği … Tüm mazeretler çiftinizi ayrıcalıklı kılmak ve geri kalanını birkaç saat unutmak için iyidir. “Zaman zaman normalden daha erken yatmanın basit gerçeği, çiftin birbirlerini bulmasına izin verebilir. Bunun için telefonları kestik, bilgisayarları koyduk ve sohbet etmek ya da yatmak için zaman ayırıyoruz biri diğerine karşı, “ diyor Jocelyne Robert. İki kişilik bu an, kendinizi yeniden programlamanıza ve herkesin iç kesinliklerini alt etmenize izin verir.

4. Öpüşmeyi öğren

öpücük erotik bir paylaşım markasıdır. Bir ilişkinin başlangıcında, sıklıkla ve her şeyden önce tutkuyla uzun süre öpüşürsünüz. Ancak, zamanla, bu sevgi dolu jest giderek daha gizli ve mekanik hale gelir. Ortağımıza yaklaşmak ve alevi yeniden ateşlemek için, gerçekten tekrar öpmeyi öğrenmek gibi bir şey yok. Okşamalar veya dokunuşlar gibi tüm küçük sevgi gösterileri için de geçerli olan iyi bir çözünürlük .

5. Gizemi yetiştirmek

Gizemli olmak, baştan çıkarıcı bir varlık mı? Evet! Tamamen teslim olmamak, otantiklikten yoksun olduğumuz ve ortağımızla yeterince net bir şekilde iletişim kuramadığımız anlamına gelmez. Özellikle herkesin küçük gizli bahçesine hakkı olduğu için! Aksine, bu tutum diğerinin merakını arttırmaya eğilimlidir. Jocelyne Robert, “Erotik tamamlayıcılık bizi farklılaştıran şeyi geliştirmekten ibarettir, çünkü diğeri için büyüleyici olan bu farktır .”

6. Samimi bir atmosfer yaratın

Mumlar, yumuşak müzik, hafif ışık, büyüleyici koku … Bazı insanlar arzuyu uyandırmak için romantik ve samimi bir atmosfere ihtiyaç duyarlar . Neden cesaret edip ayartmaya izin vermiyorsun? Sonuçta, evreleme de erotik oyunların bir parçası! Böyle bir anı iki kişilik olarak hazırlamak, kalbi işe koymak ve detaylara bakmak, arzuyu arttırdığı ve diğerini şaşırttığı için birkaç olumlu etkiye sahiptir.

7. Hayranlık uyandırın

Batı toplumlarımız baştan çıkarma, fetih ve erotizm sanatını savunuyor. Ancak, baştan çıkarma aşamasını yönetmemiz öğretilmiyor. Peki son arzunuzu nasıl yaparsınız? “Uzun vadeli tutkuyla asla yutulmadık, ama başlangıcın gürültüsü bir tür dengeye, sevgi dolu bir itibara yol açar. Onu hoş tutmak ve arzu devam etmek için uyandırmak gerekir partnerinin hayranlığı “ diyor Jocelyne Robert.

8. Boşluğu oluşturun

Bir çiftte mesafe koymak yararlı olabilir, çünkü ortağıyla sürekli burun burun arzulamayı teşvik etmez. Ve iyi bir nedenden dolayı: her sabah uyandığınızda ve her gece işten eve geldiğinizde gördüğünüz kişinin gözünde ilgilenen birini kalmak zordur. Bir eksiklik yaratmak , genellikle bir çiftin hayatını kirleten yerel görevleri paylaşmaktan çok yeni modeller oluşturmaya yardımcı olabilir . Daha mutlu olmak için birlikte yaşadığımızı unutmamalıyız! Bu mesafe aynı zamanda ne kazandığımızı düşündüğümüzü de sorgulayabilir: diğerini kaybetmekten korkarız çünkü çiftin dışında bir hayatı vardır ve paradoksal olarak, bu onu daha cazip hale getirir.

9. Yeni olmaya cesaret et

Eşinizle cinsellik hakkında konuşmak bazen zor oluyorsa, faydalı olabilir. Amaç? Fantezilerimizi paylaşın ve diğerine onun kim olduğunu sorun. Ayrıca formatı değiştirmek ve yeniliğin çiftimize girmesine izin vermek için yeni erotik teklifler yapmak için bir fırsattır. Jocelyne Robert, “Güzel iç çamaşırı, erotik kitaplar, yaramaz aksesuarlar , rol oynama … Olasılık alanı çok geniş! Anahtar, çiftin iki üyesine uygun olanı bulmaktır .”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir